İzmir'de börekçiye satırla saldıran kişi tutuklandı

İzmir'de, istediği böreği bulamadığı iş yerine satırla saldıran zanlı tutuklandı.

Yayınlanma Tarihi: 02.07.2021 14:25
Değiştirme Tarihi: 02.07.2021 14:25
İzmir'de börekçiye satırla saldıran kişi tutuklandı

İzmir’in Karabağlar ilçesinde, istediği böreği bulamayınca iş yerine satırla saldırarak zarar veren kişi, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Olay, 30 Haziran günü öğle saatlerinde ilçeye bağlı Çalıkuşu Mahallesi’nde bulunan bir fırında meydana geldi. İddiaya göre, fırına gelen ve daimi müşteri olduğu öğrenilen Murat Ç. (41), istediği böreğin kalmadığını öğrenince iş yeri çalışanı Özge G.’ye (20) hakaretler edip hızla fırından ayrıldı.

Kısa bir süre sonra tekrar fırına gelen saldırgan, belinden çıkardığı satır ile Özge G.’ye tehditler savurup elindeki satırla önünde duran masaya ve masanın üzerindeki eşyalara vurdu.

O esnada içeride bulunan müşteriler can havliyle iş yerinden dışarı çıkarken, fırın çalışanı genç kadın korku dolu anlar yaşadı. Yaşanan satırlı saldırı fırın içerisinde bulunan güvenlik kamerasınca anbean kayda alındı.

"BİR ANLIK ÖFKEYLE YAPTIM"

Olayın ardından polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Murat Ç.'nin emniyetteki ifadesinde, bir anlık öfkeyle olayı gerçekleştirdiğini ve pişman olduğunu söylediği öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli, "hakaret, mala zarar verme ve tehdit" suçlamalarıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.