İzmir'de bina yıkımı esnasında korku dolu anlar! Kedi 8'inci kattan aşağı atladı...

İzmir'de yaşanan olay herkesi adeta korku dolu anlar yaşattı. Deprem nedeniyle ilk 3 katı çöken binanın 8'inci katında mahsur kalan bir kedi, kontrollü yıkım çalışmaları esnasında aşağı atladı. Yaşanan olay vatandaşlara korku dolu dakikalar yaşattı.

Yayınlanma Tarihi: 02.11.2020 16:21
Değiştirme Tarihi: 02.11.2020 16:21
İzmir'de bina yıkımı esnasında korku dolu anlar! Kedi 8'inci kattan aşağı atladı...

İzmir'in Bayraklı ilçesinde 4 bloktan oluşan Barış sitesindeki arama ve kurtarma çalışmaları sürüyor. Daha önce 7 kişinin cansız bedenine ulaşılan, 2 kişinin kurtarıldı sitede, enkaz altında olduğu düşünülen 2 kişi için arama çalışmaları sürüyor. Blokların birisinde ise bugün kontrollü yıkım çalışması yapılmaya başlandı. Bu sırada 3 katı zemine çöken binanın 8’nci katında bir kedinin 4 gündür içeride olduğu öğrenilmesi üzerine itfaiye ekipleri merdiven yardımıyla kedinin olduğu dairenin camına yöneldi fakat kediye ulaşılamadı. Kedinin sahibi Aynur Turhan, yetkililerden izin isteyip kedisini kendisi çağırmak istedi. İtfaiye ekipleri tekrar Turhan ile birlikte pencereye merdiven yoluyla ulaştı. Turan, kedisine uzun süre seslenmesine karşın içeriden herhangi bir ses gelmedi. Bunun üzerine ekipler kontrollü yıkım çalışmalarını sürdürdü. Kedinin sahibi Turhan ve çevredeki hayvanseverler, çalışmaları gözyaşlarıyla izledi.

'BAZEN PENCEREYE GELİYOR, BUGÜN GELMEDİ'

Deprem sırasında eşiyle birlikte dışarıda ancak kedisinin evde olduğunu ifade eden Turhan, “Yaklaşık 4 gündür evin içerisinde. Bazen pencereye geliyor. Bugün gelmedi. Yukarıya itfaiye ile birlikte çıktığımızda çok seslendim ama göremedim. 4 yıldır besliyordum, yavru olduğundan bu yana bizimle” dedi.

ÇALIŞMALAR SIRASINDA AŞAĞIYA ATLADI

İş makinesi dairede çalışma yaparken, kedi bir anda 8’inci kattan aşağıya atladı, ardından korkarak enkazın bulunduğu alana kaçtı. Turhan ve hayvanseverler kedinin öldüğünü sandı. Bariyerleri aşan Turhan, yakınları ve hayvanseverleri polis sakinleştirdi. Bölgede enkaz altına kaçan kediyi arama çalışmaları sürüyor.

İHA

Etiketler: kedi - izmir - deprem - bina - yıkım