Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
İyi Oynayana Değil Kazanana 3 Puan Verilir

İyi Oynayana Değil Kazanana 3 Puan Verilir

Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman, Galatasaray'ın baskısının kendisini sıkıntıya soktuğunu söyledi, hakem Fırat Aydınus'a da yüklendi.

22.04.2012 22:38

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise, ortaya konulan futbol olarak Galatasaray'ın kendilerinden daha üstün olduğunu vurgulayarak, "Futbolun adaleti olsa, iyi futbola puan verilse tabii Galatasaray'ın 3 puan daha hakkıydı, bunu da belirtmek gerekiyor" diye konuştu.Ana düşüncelerinin hangi şartlarda olursa olsun galibiyeti çıkarmak olduğunu kaydeden Kocaman, "Büyük bir mücadele örneği veren ve maçı birkaç oyuncusuyla sakat tamamlamak zorunda kalan futbolcu arkadaşlarımı yürekten kutlamak istiyorum. Böyle bir galibiyete böyle bir ortamda ihtiyacımız vardı, Fenerbahçelilere armağan olsun" dedi.Galatasaray karşısında kazanıp, grupta kalan maçları da alarak, şampiyonluk şansını ezeli rakipleri ile yapacakları son maça taşımak amacıyla mücadeleye çıktıklarını belirten Kocaman, "Galatasaray bu maçı kazanırsa büyük ölçüde üst taraf şekillenmiş olacaktı. Bizim açımızdan tam tersi bir durum vardı. Galatasaray için final, Fenerbahçe için sanki yarı final gibi görünen bir maçtı" şeklinde konuştu.Aykut Kocaman konuşmalarını şöyle sürdürdü;

Haber ile ilgili metin girin!."Genel olarak düşüncelerimize uygun hareket ettik. Özellikle ilk yarım saat, ısrarla kendi oyun düşüncemizi rakibe kabul ettirebilmek yönünde geçti. İlk yarıda son 10-15 dakikada Galatasaray'ın oyun sertliği biraz daha artmaya başladı, kalemize fazla gelmeye başladılar. Açıklar vermeye başladık. İkinci yarıya başlarken rakibimizin özellikle ilk yarının sonlarında yaratacağı baskının artacağını tahmin ediyorduk, çıkış yollarımız belliydi ancak sıkıntılar yaşadık. Kendi planımıza sadık kalamadık. Bunu etkileyen en önemli faktör Alex ve Mehmet Topuz'un yaşadığı sakatlıklar ve oyunun yavaş yavaş dışına taşmaları oldu. Sanki bir Fırat Aydınus klasiği haline gelen Caner'e mutlaka ve mutlaka sarı kart gösterme hali, Caner'i de oyundan düşürdü. Top taşıyıcılarımız oyundan düşmeye başladı. Galatasaray takımı vites büyülttü. Seyircisinin de takımı itmesiyle üzerimizde baskı kurdu. Maçın eşitlik haline gelmemesi tamamen bizim adımıza futbol şansıydı. Bu anlarda gol yemememiz maça tutunmamızı sağladı.Takımın iki yarıda ortaya koyduğu performansla ilgili soru üzerine Kocaman, "Birbirine yakın takımlarda böyledir. Alex'in sakatlanması, Mehmet Topuz'un ağrılarla devam etmek zorunda kalması, aynı zamanda Caner'in durumu, top taşıyıcılarımızın oyundan düşmesiydi. Hayret edilmesine hayret ediyorum. Biz nasıl oyuna hükmettiysek belli dönemde aynı şey Galatasaray için geçerlidir. Oyunda iki yüzlülük başka bir şey, iki yüzlülüğü ben sezon içinde çeşitli maçlarda tarif ettim. Böyle bir maç için bunu söylemek biraz insafsızlık olur" dedi.Kocaman, yaşadığı gerginlik ve maçın 4. hakemiyle yaşadığı tartışmalarla ilgili soru üzerine, "Maçın psikolojisi tabi. Bizim için var olma maçıydı. Bu etkilemiş olabilir. Fırat Aydınus bu ülkenin önemli hakemlerinden bir tanesi. Ama iki maç oynadık burada. Bunları tekrar tekrar seyretmesi belki bundan sonraki maçlar için bizi sakinleştirecek ortamı sağlayabilir" diye konuştu.Kocaman, futbolcuların maç sonunda saha ortasında sevinmesiyle ilgili soruya verdiği yanıtta, "Sevincimizi soyunma odasında paylaşmak daha doğrusuydu" ifadelerini kullandı.Kocaman, bu konuyla ilgili soru üzerine şunları söyledi:"Pitbull taklidi yapanlar oldu mu görmedim. Oyuncuların zıpladıklarını, eğlenmeye çalıştıklarını gördüm. Benim genel düşüncem sevincin içeride yaşanması makbul olandır. Çünkü Fenerbahçe Stadı'nda Galatasaraylılar'ın, Galatasaray'ın stadında Fenerbahçeliler'in kazandıktan sonra eğlenmesi aslında bize yapısal olarak ters gelen bir şey. Bu mantık burada da geçerli bizim sahamızda da geçerli. Benim için esas olan, çok değerli bir rakibi, çok güçlü bir rakibi yenmeyi başardık. Sevincimizi soyunma odasında paylaşmak daha doğrusuydu."
Yorumlar | 0
üye profil