Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
İtalya'da Irkçılığın Önüne Geçilemiyor

İtalya'da Irkçılığın Önüne Geçilemiyor

Serie A ekiplerinden Lazio'nun başı ırkçı taraftarı ile dertte. Laziolu futbolcular, Udinese ile oynanan son lig maçına üzerinde "ırkçılığa hayır" yazan formayla çıktı. Ancak yine tribünlerden yükselen ırkçı tezahüratların önüne geçemedi.

28.11.2012 15:13

Serie A ekiplerinden Lazio'nun başı ırkçı taraftarı ile dertte. Laziolu futbolcular, Udinese ile oynanan son lig maçına üzerinde "ırkçılığa hayır" yazan formayla çıktı.

 Lazio ile Tottenham arasında geçtiğimiz hafta içi oynanan UEFA Avrupa Ligi maçı öncesi bir grup Lazio taraftarı, Tottenham taraftarlarına saldırmış ve 2 kişi bıçaklanarak yaralanmıştı. Saldırı sebebinin musevi kökene sahip olduğu bilinen Tottenham kulübüne karşı ırkçı bir yaklaşım olduğu düşünülüyordu. Öyle ki karşılaşma sırasında da tribünlerden sık sık anti-semitik tezahüratlar yükselmişti. Haber ile ilgili metin girin!.Serie A'daki hafta içi mesaisinde Lazio'nun evinde Udinese'yi 3-0 yendiği maçta oyuncular sahaya üzerinde ''ırkçılığa hayır'' yazan formalar ile çıktı. Ancak bu da Lazio tribünlerinden Yahudilik karşıtı sloganların yükselmesini önleyemedi. Ultra fanatik Lazio taraftar grupları maç sırasında ezeli rakipleri Roma'ya ''siz Yahudi kulübüsünüz'' şeklinde tezahurat yapmaya devam etti.Lazio yönetimi, ırkçılık sebebiyle ceza almamak için elinden geleni yapsa da UEFA Disiplin Komitesi, bu olayları mercek altına aldı. Kulübün ceza alıp almayacağına önümüzdeki günlerde karar verilecek.
Yorumlar | 0
üye profil