İtalya'da hastaneden çekilen fotoğraflar dehşete düşürdü

İtalya'da hastaneden çekilen fotoğraflar dehşete düşürdü
Yayınlanma Tarihi: 19.03.2020 17:46
Değiştirme Tarihi: 19.03.2020 17:46

Vaka sayısının 35 bin 713 olduğu, hayatını kaybedenlerin sayısının ise 2 bin 978’i bulduğu İtalya’da çok zor günler yaşanıyor.

Salgından en ağır etkilenen kent olan kuzeydeki Bergamo'da cenaze işlemlerine yetişilemiyor. Ülkenin virüsten en kötü etkilenen bölgelerinden biri olan Cremona'da bir hastaneden gelen görüntüler ise olay yaratacak cinsten. İşte İtalya'dan son dakika gelişmeleri...

Corona virüsü ölümlerinin 3 bine yaklaştığı, vaka sayısının da 35 bini geçtiği İtalya'da, ülkenin kuzey bölgesi salgından çok kötü etkilendi.

Reuters haber ajansı foto-muhabiri Flavio Lo Scalzo, İtalya'nın kuzeyindeki Cremona kentindeki Oglio Po Hastanesi'ndeydi.Lo Scalzo, İtalya'nın corona virüsünden en kötü etkilenen bölgelerinden biri olan Cremona'da, yoğun bakım ünitesindeki hastaları ve sağlık çalışanlarını fotoğrafladı.

İtalya'da sağlık çalışanları, daha önce de çok zor koşullarda çalıştıklarını açıklayarak "kimin yaşayıp kimin öleceğine karar vermek zorunda kaldıklarını" itiraf etmişlerdi.

Reuters tarafından servis edilen bu fotoğraflar, İtalya'nın salgından ne kadar kötü etkilendiğini bir kez daha gözler önüne serdi.Kuzeydeki bir başka kent olan Bergamo'da da üzücü bir manzara var. Kentte yetkililer cenaze işlemlerine yetişemiyor.