İtalya'da Fiorentina ve Milan'dan corona virüs mesajı!

İtalya'da Fiorentina ve Milan'dan corona virüs mesajı!
Yayınlanma Tarihi: 19.03.2020 17:09
Değiştirme Tarihi: 19.03.2020 17:09

İtalya'da corona virüs nedeniyle vakalar ve ölüm sayıları artarken Fiorentina Başkanı Rocco Commisso'dan korkutan bir açıklama geldi. Milan ise yaptığı paylaşımda 'İstanbul' vurgusuna dikkat çekti...

İtalya'da corona virüs vakaları 35 bini geçerken 2.978 kişi hayatını kaybetti. İtalya'yı etkisi altına alan virüs, Serie A takımlarını da çok zor durumda bıraktı.

Şimdiye kadar Sampdoria, Juventus, Fiorentina, Hellas Verona gibi takımlar, futbolcularında corona virüs testinin pozitif olduğunu açıkladı. Fiorentina'da ise 3 futbolcuda corona virüsüne rastlandı.

Fiorentina Başkanı Rocco Commisso, konu hakkında açıklamada bulunurken çarpıcı açıklamalarda bulundu.

'DURUM CİDDİ, YARDIM ETMELİYİZ' 

Şu an ABD'de bulunan Commisso, ''Floransa'da işler her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Şu an 3 arkadaşımız hastanede. Bazıları da hastalığı evinden geçiriyor. Durum çok ciddi! İnsanlara yardım etmeliyiz, bu zor günlerde İtalya'ya gitmek istedim ama izin vermediler.'' diye konuştu.

Fiorentina; futbolculardan German Pezzela ve Patrick Cutrone ile kulübün fizyoterapisti Stefano Dainelli’nin korona virüs testlerinin pozitif çıktığını açıklamıştı. Takımın yıldız oyuncularından Franck Ribery ise maddi yardımda bulunduğunu belirtmişti.

Bir başka Serie A takımlarından Milan ise dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Milan, Instagram hesabından corona virüs paylaşımı yaptı ve 'İstanbul' vurgusuna dikkat çekti.

'ÖNCE İSTANBUL, SONRA ATİNA' 

İtalyan ekibi, yaptığı paylaşımda Milano'daki bir apartmanın balkonuna asılan 'Her şey düzelecek! İstanbul'dan sonra Atina var...' pankartına yer verdi.

Milan, paylaşıma ek olarak 'Bugün yaşadığımız zorluklar, yarın bizi güçlendirecek' sözlerini kullandı.