İstila ettiler: İzmit'te tedirgin eden görüntü

İzmit'in Cedit Mahallesi'nde saat diğeri üzerine biriken arılar, direkte oğul verdi. İtfaiyeler tarafından kovana alınan arılar, bölgede fırıncılık yapan Ekrem Çakmak tarafından sahiplenilirken, görüntüler tedirginliğe yol açtı

Yayınlanma Tarihi: 23.04.2021 15:49
Değiştirme Tarihi: 23.04.2021 15:49
İstila ettiler: İzmit'te tedirgin eden görüntü

İzmit ilçesi Cedit Mahallesi Turan Güneş Caddesi Baç Kavşağı mevkiinde, üzerinde saat olan direğe arılar oğul verdi. Çevre esnafın ihbarı üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. Bu sırada fırıncı Ekrem Çakmak, üzerindeki montu siper ederek arıları bulundukları yerden almak istedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Çakmak'ın arıların üzerine su sıkıp, süpürge ile bulundukları yerden almaya çalıştığı sırada itfaiye ekibi bölgeye geldi. Arı kıyafeti giyerek duruma müdahale eden itfaiyeciler, kraliçe arıyı yanlarında getirdikleri kovanın içine alarak diğer arıların da gelmesini sağladı. Arının tamamı direkten ayrıldıktan sonra, Ekrem Çakmak arıları sahiplendi. 

"YAKINLARDA BİR YERDE ARI KOVANLARI VAR"

Fırıncı Ekrem Çakmak, “Arılar muhtemelen bu güneşli havadan dolayı oğul vermiş. Demek ki, yakınlarda bir yerde arı kovanları var. Oradan çıkan oğul da buraya gelmiş. Biz de onu itfaiyenin yardımıyla kovana aldık. Artık bundan sonra biz bakacağız. Ben de köylü çocuğuyum. Memlekette bizim de arılarımız var. Şimdi burada da arılarımız olacak. Ben kutuya almıştım ama itfaiyeci arkadaşlar kovan getirince daha iyi oldu. Şimdi kovana aldık arıları. Birkaç gün sonra ben kendi kovanıma aktarıp arkadaşların kovanını geri vereceğim” dedi.