İstiklal Caddesi'nde yine aynı görüntü! Kuyruk oluştu

Koronavirüs önlemleri nedeniyle saat 10.00'da sona eren sokağa çıkma yasağının ardından Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'nde yaşanan yoğunluk şaşırttı. Çoğu vatandaşın maske takma yasağına uyduğu ise gözlerden kaçmadı.

Yayınlanma Tarihi: 22.11.2020 18:47
Değiştirme Tarihi: 22.11.2020 18:47
İstiklal Caddesi'nde yine aynı görüntü! Kuyruk oluştu

Koronavirüs önlemleri sebebiyle denetimlerini sürdüren polisler maske takmayan ve sigara içen vatandaşlara idari para cezası uyguladı.

Yine virüs önlemleri sebebiyle müşterileri içeri almayan lokanta ve restoranların önünde müşteriler kuyruk oluşturdu.Haber ile ilgili metin girin!.

"BU DEFA AFFEDİN"

İstiklal Caddesi üzerinde maske takmadığı ve sigara içtiği görülen turist için yanındaki Türkçe bilen arkadaşı polise, "Yasaklardan haberimiz yoktu. Bu defa affedin. Bundan sonra sıkıntı değil. Kendisi yabancı. Yabancı olduğu için bilmiyor. Bu sefer affedin" dedi.

Maske takmadan yürüyen bir kişi ise “Bu seferlik ceza yazmasanız affetseniz olmaz mı?” diye konuştu.

"SİGARA İÇMEDEN DURAMIYORUM"

Sigara içen bir kişi ise "Meydanda sigara içilmemesi gerektiğini duymuştuk. Ama biz tiryakiyiz. Eskiden beri sigara içmeden duramıyoruz. Sigara zaten 20 lira bir de 900 lira ceza 920 lira oldu. Bundan sonra dışarıda sigara içmem. Evde balkonda içerim artık. Ama sigara içmeden duramıyorum. Tiryakiyim. İllaki 5 tane 10 tane içmeliyim. Dışarıda da dayanamıyorum Mecbur içiyorum" diye konuştu.

Haber ile ilgili metin girin!.