İstiklal Caddesi'nde korkutan görüntüler! Uyarılar hiçe sayıldı

Kademeli normalleşmenin kısıtlamasız dördüncü cumartesi gününde vatandaşlar sahillere ve İstiklal Caddesi'ne akın etti. Yapılan tüm uyarılara rağmen vatandaşların maske ve sosyal mesafe kurallarını hiçe sayması endişe yarattı.

Yayınlanma Tarihi: 27.03.2021 18:03
Değiştirme Tarihi: 27.03.2021 18:03
İstiklal Caddesi'nde korkutan görüntüler! Uyarılar hiçe sayıldı

Kademeli normale geçilmesinin ardından hafta sonu kısıtlaması tek güne indirilmiş, cumartesi günü vatandaşların sokağa çıkmasına yeniden izin verilmişti. Kademeli normalin kısıtlamasız dördüncü cumartesi gününde güneşli havayı da fırsat bilen İstanbullular parklara, bahçelere, meydanlara ve sahillere akın etti.

İSTİKLAL CADDESİ'NE AKIN ETTİLER

Beşiktaş Bebek'teki sahil şeridi yürüyüş yapmak isteyenlerle doldu taştı. Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi de yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı.

Haber ile ilgili metin girin!.

SOSYAL MESAFE VE MASKE UNUTULDU

Ancak yapılan tüm uyarılara rağmen pek çok kişinin maske takmadığı ve sosyal mesafeyi hiçe saydığı görüldü. İstiklal Caddesi'ndeki yoğunluk endişe yaratacak cinstendi.

"İNSANLAR KENDİSİNİ DÜŞÜNMELİ"

Maske takmanın öneminden bahseden bir vatandaş, “Anlık çıkaranlar olabilir ya da hiç takmayanlar olabiliyor. Bunların önleminin alınması gerekir. İnsanların en başta kendilerini düşünmesi gerekiyor” diye konuştu. (İHA)