İstifa eden işçiye son maaşını böyle ödedi: Kazandığım para için yeniden çalışmak zorunda kalacağım

ABD'nin Georgia eyaletinde çalışan ve Kasım 2020'de istifa eden Andreas Flaten, kalan 915 dolar alacağını geç de olsa alabildi ancak karşı karşıya kaldığı durum onu şoka uğrattı. İşyeri, eski çalışının 915 dolarlık alacağını, 91 bin 500 adet madeni para şekilde kapısına bıraktı. Şirket ayrıca, bu madeni paraları yağa benzer bir maddeyle kaplamıştı. İşte ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 26.03.2021 12:37
Değiştirme Tarihi: 26.03.2021 12:39
İstifa eden işçiye son maaşını böyle ödedi: Kazandığım para için yeniden çalışmak zorunda kalacağım

ABD Georgia'da çalışan Andreas Flaten isimli kişi, çocuğunu okuldan alması için 17.00'de paydos etmek üzere işyeriyle anlaşma yaparak çalışmaya başladı. Ancak bu anlaşma bir şekilde bozuldu ve A OK Walker Autoworks isimli işyerinden Kasım 2020'de istifa etti Andreas Flaten...

Şirketten istifa etmeden önce de 915 dolar alacağı kalmıştı. Bunu almakta güçlük çeken, hatta Georgia Çalışma Departmanı'ndan yardım isteyen Flaten, bu ay ortasında kız arkadaşıyla dışarı çıkarken evin önünde bir yığın olduğunu fark etti.

Haber ile ilgili metin girin!.

TEMİZLEMEK İÇİN SAATLERCE UĞRAŞTI AMA...

Flaten'ın AP ajansına anlattığına göre eski işvereni, yağlı bir maddeye bulanmış 91 bin 500 madeni para bıraktı; yığının üzerine de maaş bordrosu ve 'S....r git' yazılı bir not iliştirdi. Kullanabilmesi için tüm paraları sirke ve sabunla temizlemeye çalışan ve sadece yüzlercesi için 1.5 saat harcayan Flaten, "Kazanmak için halihazırda emek verdiğim para uğruna yeniden çalışmak zorunda kalacağım. Hiç adil değil. Bu yapılan çok çocukça" diye dert yandı.

"TEK YAPABİLDİĞİMİZ ŞEY GÜLMEK OLDU"

Flaten'ın kız arkadaş Olivia Oxley da bu hikayenin 'işverenlerinin kötü muamele ettiği çalışanlara' ışık tutmasını umuyor. Kızgınlıklarının yatıştığını ve olaya iyi tarafından bakmaya çalıştıklarını söyleyen Oxley, "Bu kadar madeni paranın arasından hazine değerinde birkaç şey de çıktı. Örneğin 1937'den kalma bir para bulduk. Ağzına kadar parayla dolu o el arabasını görünce tek yapabildiğimiz şey gülmek oldu çünkü o sefil adam çok uzun süre zalimce davrandı. Artık bir anımızı daha mahvetmesini istemedik" ifadelerini kullandı.

Eski işveren Miles Walker ise WGCL-TV'ye verdiği demeçte muğlak konuştu. Böyle bir şey yapıp yapmadığını hatırlamadığını, önemli olanın Flaten'ın parasını alması olduğunu söyleyen Walker, eski çalışanına küfretmeyi de ihmal etmedi.

Kaynak: Sputnik