Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
İşte Yeni Arda

İşte Yeni Arda

Beşiktaş, yıldızlar topluluğu kadrodan vazgeçip, gençlere yönelirken, siyah-beyazlılar arasında yer alan biri var ki, Avusturya kampındaki performansıyla, “İşte yıldız bu” dedirtti.

17.07.2012 09:08

Beşiktaş, yıldızlar topluluğu kadrodan vazgeçip, gençlere yönelirken, siyah-beyazlılar arasında yer alan biri var ki, Avusturya kampındaki performansıyla, “İşte yıldız bu” dedirtti. O da, Mertcan Aktaş...Kimsenin beklemediği bir anda ortaya çıkarak, attğı kafa golleriyle kamptaki antrenmanlara damgasını vuran genç yeteneğin oynadığı futbol, Beşiktaş teknik heyetini bile şaşırttı. Siyah-beyazlıların alt yapısından yetişen, daha sonra Çeliktepe’de amatör olarak forma giyen Mertcan, yeniden siyah-beyazlılara döndü, Teknik Direktör Samet Aybaba tarafından Avusturya kampına götürüldü.Genç futbolcu, teknik ve becerisiyle de “Yeni Arda Turan” yakıştırmasını aldı. Arda da Altıntepsi Makelspor ile futbolculuğa adımını atmış, daha sonra Galatasaray’a geçmiş, profesyonel olmasının ardından bir yıl Manisaspor’a kiralık olarak gönderilmişti. Sarı-kırmızılılarda kaptanlığa kadar yükselen yıldız futbolcu, geçen sezon da Atletico Madrid formasını giymişti.

Haber ile ilgili metin girin!.Kurmaylarıyla yaptığı toplantılarda Mertcan Aktaş’ı yeni sezonda A Takım’da oynatacağını söyleyen Samet Aybaba, bu oyuncu hakkında yakın çevresine, “Uzun süreden beri böyle bir yetenek görmedim. Önümüzdeki sezon herkes Mertcan’ı konuşacak” dediği ortaya çıktı. Kamptaki hazırlık maçlarında bu oyuncuya sürekli maç oynatarak gerçek performansını da görmek isteyen Aybaba, bu oyuncu için yardımcılarına, “Yıldız mıldız diyorlar... Al sana gerçek yıldız. İstediğin yere koy oynar” ifadelerini kullandı.Sözleşmesi yok!Hâlâ profesyonel yapılmayan futbolcunun, İstanbul’a dönüşünde yeni sözleşme yapılacağı, bunun ardından da A takıma kazandırılacağı ifade edildi. Kampta sivrilen amatör oyuncuları elinden kaçırmak istemeyen yönetimin işi sıkı tutacağı ifade edildi.Ameliyat olmuştuMertcan Aktaş’ın, okul takımında yer alırken ayağı kırıldı. Okmeydanı Devlet Hastanesi’nde bulunan genç futbolcuyla hocası Haluk Duranoğlu yakından ilgilendi. Daha sonra da antrenörün çabalarıyla kulüp tarafından ameliyat ettirilen futbolcu bugünleregeldi.Mertcan’ın özellikleri* Çok hızlı. Topu ayağında fazla tutmuyor.* İkili mücadelelerde fizik gücü iyi seviyede. Kolay kolay mücadelelerden vazgeçmiyor ve bu konuda çok inatçı.* Oyun içerisinde kendini çok iyi saklıyor ve unutturuyor. Kimsenin beklemediği anda ortaya çıkarak attığı goller en önemli özelliği.* Attığı golleriyle Feyyaz Uçar’ı andırıyor. Verdiği ara paslar, Ernst-Fernandes karışımı. Savunma yönüyle de Giunti’yi hatırlatıyor.
Yorumlar | 0
üye profil