İşte Burak Yılmaz Gerçekleri

İtalya'nın yüksek tirajlı gazeteleri La Gazetta Dello Sport ve Corriere dello Sport'tan flaş iddia...

Yayınlanma Tarihi: 29.08.2013 17:10
Değiştirme Tarihi: 29.08.2013 17:20
İşte Burak Yılmaz Gerçekleri

İtalya'nın yüksek tirajlı gazeteleri La Gazetta Dello Sport ve Corriere dello Sport'tan flaş iddia...

Söz konusu gazetelerin internet sitelerinin "son dakika" olarak duyurduğu habere göre; Lazio ile Galatasaray, Burak Yılmaz'ın transferi için 12 milyon Euro + bonuslar karşılığında anlaşma sağladı. Burak Yılmaz'ın alacağı yıllık rakam ise 2.2 milyon Euro.

İtalya'da Lazio ile görüşmelerde bulunan Bülent Tulun, Burak Yılmaz konusunun kendileri için kapandığını ve satılmasının söz konusu olmadığını açıklamıştı.

"HENÜZ ANLAŞMA YOK"

Vatan'a konuşan Galatasaray Başkanı Ünal Aysal konuyla ilgili "Henüz Lazio ile anlaşmadık. Böyle bir anlaşma şu an için söz konusu değil" dedi.

Galatasaray İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan ise, "Bugünkü gündemimiz Şampiyonlar Ligi kurası. Bugünü geçelim Burak Yılmaz ile ilgili detayları kamuoyu ile paylaşacağız" diye konuştu.

Sarı-kırmızılı kulübün yöneticisi Sedat Doğan da konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Doğan şunları söyledi: "Bütün açıklamalarımıza rağmen, Bülent Tulun çantasını aldı da Burak'ı satmaya gitti" gibi bir izlenim oluştu. Sol açık ve sağ açık mevkiilerine transfer yapmak istiyoruz. Bülent Tulun'u Başkanımız görüşmeler yapması için İtalya'ya gönderdi. Gerek Lazio, gerek diğer kulüplerle görüşme oldu. Bizim Burak'ı satmak gibi bir niyetimiz de yok. Oyuncu isteyecek, teknik heyet onay verecek, fiyat konusunda anlaşılacak. Şu anda böyle bir durum söz konusu değil. Kimsenin Galatasaray'ı rencide etmeye çalışması doğru değil. Lazio'ya da şunu söyleyelim; Burak değerli bir futbolcu ama herkes ulaşamaz. Belli şartlar oluşursa, Arda konusunda da geçerliydi bu... Arda, şartlar oluşunca gitti. Yine aynı durum olabilir."