İşte altın fiyatlarında son durum!

Biz Finansal Danışmanlık Kurucu Ortağı Murat Özsoy, altın fiyatlarındaki son durumu değerlendirerek, "Ons altın, bu hafta içerisinde küresel piyasalarda süren belirsizlik ortamından faydalanarak geçen hafta 1.900 doların üzerine yaptığı çıkış denemesini büyük ihtimalle yeniden gerçekleştirecektir" açıklamasını yaptı. 

Yayınlanma Tarihi: 05.10.2020 12:35
Değiştirme Tarihi: 05.10.2020 12:36
İşte altın fiyatlarında son durum!

Gram altın fiyatları, yeni haftaya 472 lira seviyesinden başladı. Altının ons fiyatı, gün içerisinde en yüksek 1904 dolar seviyesini görürken; ons altın şu dakikalarda ise yüzde 0.48 oranında düşüşle 1889 dolardan işlem gördü.

Altın fiyatlarıyla ilgili değerlendirme yapan Biz Finansal Danışmanlık Kurucu Ortağı Murat Özsoy, şunları söyledi: 

"Haftaya 1.900 doların çok hafif altında başlayan ons altın, bu hafta içerisinde küresel piyasalarda süren belirsizlik ortamından faydalanarak geçen hafta 1.900 doların üzerine yaptığı çıkış denemesini büyük ihtimalle yeniden gerçekleştirecektir.

Ons altının 1900 dolar üzerine çıktığı ve bu seviyenin üzerinde kalmayı başardığı müddetçe önce 1.910 dolar, ardından da güçlü bir ivme ile 1.920 dolar üzerine hareket etmesini bekleriz. ABD seçimlerine kadar daha kademeli olan bu hareketin 3 Kasım sonrasında ise hızlanmasını bekliyoruz.

Ons altındaki toparlanma ve dolar/TL’deki yükseliş ile gram altında geçen hafta başı sert bir yükseliş meydana geldi. Bu hafta içerisinde olası bir geri çekilme görecek olursak 470 TL’nin altına inme ihtimali çok zor görülüyor. Ons altın ve beraberinde dolar/TL kurunda da artış ivmesiyle başlayan bir hafta olması halinde gram altın 476 TL fiyat üzerini zorlayacaktır. Ve önündeki direnç seviyesi de 482 TL olarak görülüyor. Gram altının bu hafta başı itibariyle ana yükseliş kanalındaki hareketine devam edeceğini tahmin ediyoruz."

(bigpara)