Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
İstanbul'un üzerinden toz fırtınası geçti

İstanbul'un üzerinden toz fırtınası geçti

İstanbul'da Bağcılar ve çevresinde görülen toz bulutu ve fırtına trafikte ilerleyen araçların sürücülerini de zor durumda bıraktı.

12.07.2014 17:35

Öğleden sonra İstanbul'un bazı semtlerinde ani hava değişikliği yaşandı. Önce gökyüzü karardı ardından yoğun bir toz bulutu geldi, bu sırada göz gözü görmedi. Görüş mesafesinin kısalması sürücüleri de etkiledi, trafik ağırlaştı. Kuzey yönlü fırtına sırasında zaman zaman şimşek ve yıldırım gürlemeleri duyuldu. Yağış ise hafif ve etkisizdi.

Haber ile ilgili metin girin!.Trakya'dan geldi, kenti bir baştan bir başa geçtiTrakya yönünden İstanbul'a giren şaşırtıcı hava değişikliği sırasıyla Beylikdüzü, Bağcılar, Maslak ve Taksim gibi noktalardan gözlendi. Tanık olan İstanbullular ani hava değişikliğinin şaşkınlığını yaşadı. Ağaç devirdi, çatı uçurduBu sırada telsizlerden fırtınanın yol açtığı direk devrilmesi ve çatı uçması ihbarları duyuldu. Genişlemeyen dar bir bölgede etkili olan fırtınanın İstanbul'u bir baştan bir başa katedişi Meteoroloji radarlarında da görüldü. İşte fırtınanın meteoroloji radarındaki görüntüsüRadarda koyu kırmızı renkle gösterilen bölgeler fırtınanın etkili olduğu, sıradışı hava koşullarının yaşandığı bölgeleri gösteriyor. Radara farklı zamanlarda yansıyan görüntüler, fırtınanın nasıl hızlı bir şekilde ilerleyip yer değiştirdiğini gösteriyor. 15.38 de Avrupa yakasında Beylikdüzü, Bağcılar ve çevresinde görülen fırtınanın, saat 15.45 de Boğaz bölgesine, Maslak ve çevresine kaydığı görülüyor. Haber ile ilgili metin girin!. Anadolu yakasına geçtiRadarda kırmızı renkle görülen bölgeleri etkileyen sıradışı hava koşulları 15.53'te de Avrupa yakasından gözleniyor. Saat 16.15'i gösterdiğinde fırtınanın Anadolu yakasına geçtiği Beykoz ve çevresinde etkili olduğu görülüyor.
Yorumlar | 0
üye profil