Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

İstanbul'da yarın okullar tatil mi? Vali Vasip Şahin açıkladı...

İstanbul Valisi Vasip Şahin açıkladı, İstanbul'da okullar yarın tatil mi?

03.01.2016 21:32

4 günlük tatilin ardından İstanbul'da okulların yarın da tatil olup olmayacağı merak ediliyordu. Öğrenciler İstanbul Valisi Vasip Şahin'e Twitter'dan bu soruyu yöneltince Vali Şahin de İstanbul'da okulların tatil olmayacağını açıkladı. 

Vali Şahin şu açıklamayı yaptı: 
Meteorolojik tahminlere göre İlimizde yarın itibariyle kar yağışı beklenmediği için tüm okullarımızda eğitim-öğretime devam edilecektir.

İstanbul Valiliği'nden açıklama
İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada ise, “Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan verilere göre ilimizde bu gece itibariyle kar yağışı yerini sağanak yağmura bırakacaktır. Bu sebeple 4 Ocak 2015 Pazartesi günü hava koşullarının eğitim-öğretime engel olmayacağı değerlendirildiğinden, okulların tatil edilmesi söz konusu değildir” denildi.

Valilikten sahte hesaplara uyarı
Öte yandan, İstanbul Valisi Vasip Şahin adına açılan sahte hesaplara da dikkat çekilerek vatandaşlardan bu hesaplara itibar edilmemesi istendi. Açıklamada, “Ayrıca son zamanlarda İstanbul Valiliği ve İstanbul Valisi Sayın Vasip Şahin adına açılan sahte hesaplar üzerinden kişi ve kurumsal görseller kullanılarak yapılan bir takım yanıltıcı paylaşımlarla vatandaşlarımızın yanlış bilgilendirildiği görülmektedir. Valiliğimizle ilgili haber, duyuru ve açıklamalar, resmi internet sayfası ve sosyal medya hesaplarından yapılmaktadır. Bu sebeple www.istanbul.gov.tr internet adresi ile

TC_istanbul ve facebook.com/istanbulvaliligi sosyal medya hesapları dışında yapılan paylaşımlara vatandaşlarımız tarafından itibar edilmemesi önem arz etmektedir” denildi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Vasip Şahin'in açıklaması şöyle: 
"Meteorolojik tahminlere göre İlimizde yarın itibariyle kar yağışı beklenmediği için tüm okullarımızda eğitim-öğretime devam edilecektir."

Yorumlar | 0
üye profil