Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Kartal'da korsan gösteri

Kartal'da korsan gösteri

Kartal'da korsan gösteri yapan grup, caddedeki çöp konteynerlerini yola devirerek ateşe verdi ve içi yolcu dolu halk otobüsünü taşladı.

27.12.2015 20:25

Alınan bilgiye göre, yüzleri maskeli yaklaşık 50 kişi, saat 18.00 sıralarında Spor Caddesi'nde korsan gösteri yaptı. Göstericiler, caddedeki çöp konteylerlerini devirerek ateşe verdi ve yolu trafiğe kapattı. Grup, daha sonra seyir halinde olan içi yolcu dolu bir Özel Halk Otobüsü'ne taşlarla saldırdı. Yolcular otobüsten inerken, sürücü de otobüsü caddede bırakarak kaçtı.

Polisin TOMA ve zırhlı araçlarla müdahale ettiği grup ara sokaklara dağıldı. Cadde de, TOMA tarafından çöp konteynerlerinin çekilmesi sonucu yeniden ulaşıma açıldı.

1 Polis yaralandı
Bu arada, müdahale sırasında 1 Çevik Kuvvet polisinin yaralandığı öğrenildi. Hafif yaralı polis Kartal Devlet Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı.

Öte yandan, 8 gösterici de gözaltına alındı. Zanlılar Emniyet'e götürüldü. Bu sırada, göstericilerin yakınları ile polis arasında tartışma oldu. Taşlanan otobüsün sürücüsü ise "Saldırıp kırdılar camları. Kaçtık biz de. 20-30 kişi vardı otobüste. Otobüsü bıraktık kaçtık, kaçmasak bize de bir şey olabilirdi" dedi.

Yorumlar | 0
üye profil