Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Okullar yarın tatil mi?

Öğrencilerin merakla beklediği sorunun yanıtı en güncel haliyle haberimizde...

30.12.2015 15:32

Yılbaşı tatili öncesi kar yağışı ile birlikte öğrencilerin kulağı yapılacak olan kar tatili açıklamasında. İstanbul Valiliği'nden verilen bilgiye göre karar önümüzdeki saatlerde açıklanacak. Kar tatili ile ilgili tüm gelişmeleri en güncel haliyle acunn.com'dan takip edebilirsiniz.
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı: "Okulların tatil edilmesinde karar merci valiliklerdir"
 İstanbul’da başlayan kar yağışının ardından okulların tatil olup olmayacağı sorusunu cevaplandıran Avcı, “Okullarda sadece kar tatilleri ile ilgili değil, bölgesel, yerel durumlarla ilgili zaman zaman okullarda öğrenime ara vermemiz gerekebiliyor. Bu konularda karar merci valiliklerimizdir. Valiliklerimiz, her konuda kar yağışı veya herhangi bir güvenlik sorunlarıyla alakalı gerektiğinde gereken ölçekte tedbirlerini alırlar. İstanbul çok büyük bir kent. Bazı semtlerde kar yağışı nedeniyle okula erişim imkanı olmayabilir. O durumları valiliklerimiz, kaymakamlıklarımızla birlikte değerlendirirler ve en uygun kararı okul okul kararlarını verirler” dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Öğrenciler başta sosyal medya olmak üzere haber alabilecekleri tüm mecralardan kar tatili ile ilgili bir duyuru beklentisinde. İstanbul Valiliği ise karar vermeden önce Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınacak olan son verileri bekliyor. Buna göre ilerleyen saatlerde konuyla ilgili net karar valilik tarafından açıklanacak. Yurt genelinde verilecek olan tüm kar tatili haberlerini haberimizden takip edebilirsiniz.

Üniversitelerden kar tatili duyurusu 

Öğrenciler İstanbul’da bugün başlayan ve devam eden kar yağışı nedeniyle 31 Aralık Perşembe günü okulların tatil olup olmayacağını merak ederken, ilk tatil haberi üniversitelerden geldi.

İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle bazı üniversiteler, tatil olacaklarını duyurmaya başladılar. 30 ve 31 Aralık’la ilgili tatil duyurusu yapan üniversiteler şöyle:

İstanbul Teknik Üniversitesi:

Yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul Teknik Üniversitesi’nde de 31 Aralık Perşembe günü tatil edildi.

MEF Üniversitesi:

İstanbul’da bulunan MEF Üniversitesi’nin 31 Aralık Perşembe günü tatil olduğu açıklandı. Kararı üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin sosyal medya hesabından duyurdu. Şahin, Twitter hesabından şu paylaşımda bulundu:

Bahçeşehir Üniversitesi:

Bahçeşehir Üniversitesi de bugün (30 Aralık)  ve yarın (31 Aralık) tatil olduğu açıklandı. Akademik sınav takviminin ise aynen uygulanacağı belirtildi. Karar üniversitenin sosyal medya hesabından şöyle duyuruldu:

Olumsuz hava şartları nedeniyle 30.12.2015 (Bugün) ve 31 Aralık Perşembe günü lisansüstü dersleri yapılmayacaktır.

Akademik sınav takvimi ise aynen uygulanacak, Cumartesi ve Pazar günü sınavlar belirlendiği şekilde yapılacaktır.

İstanbul Arel Üniversitesi:

Üniversitenin Twitter hesabından kötü hava koşulları nedeniyle 31 Aralık’ın tatil ilan edildiği duyuruldu.

Kemerburgaz Üniversitesi:

Üniversitede 31 Aralık’ta yapılacak finallerin hava koşulları nedeniyle iptal edildiği açıklandı.

31 Aralık Perşembe yapılacak finaller hava koşulları sebebiyle önümüzdeki haftaya ertelenmiştir.

Bilgi Üniversitesi

Kötü hava koşulları nedeniyle yarın Üniversitemizin tüm kampüs ve ofisleri kapalı olacaktır. 

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 'kar tatili' ile ilgili açıklama:

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İstanbul'da başlayan kar yağışını anımsatılarak, okulların eğitime  ara verip vermeyeceğine yönelik soruya, bu konudaki kararın il valilikleri tarafından verileceği yönünde cevapladı.

Valilerin kar yağışı, herhangi bir doğal sorun veya güvenlik  sorunlarıyla ilgili valilerin gerektiğinde, gereken ölçekte önlemlerini  aldıklarına belirten Nabi Avcı, "Gereken ölçekte derken İstanbul çok büyük bir kent.  Bazı semtlerde evet kar yağışı nedeniyle çocukların erişim imkanı olmayabilir,  sıkıntı olabilir. O durumları valiliklerimiz, kaymakamlıklarımızla beraber  değerlendirir, en uygun kararı semt semt, mahalle mahalle hatta okul okul  değerlendirmelerini yaparlar ona göre kararlarını verirler" dedi.

Okulların tatil olduğu il ve ilçeler:

Çorum'da eğitime iki günlük ara

Yurdu etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle Çorum’da da eğitime ara verildi. Çorum Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, bugün ve yarın kar yağışı nedeniyle merkez ve ilçelerde ilk ve orta dereceli tüm okulların tatil edildiği, ayrıca tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personelede iki gün izinli verildiği ifade edildi.

Samsun'da bazı ilçelerde eğitime bir gün ara verildi

Samsun’un bazı ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Salıpazarı İlçesi Tahnal veKonakoren köyleri ile Canik İlçesi’nde taşımalı eğitim veren okullarda ve Ayvacık İlçesi’nin tamamında yoğun kar yağışı nedeniyle eğitimin bir gün tatil edildiği duyuruldu.

Yorumlar | 0
üye profil