İstanbul’da kar yağışı ne kadar sürecek? Kar kalınlığı ne kadar olacak?

İstanbul'da merakla beklenen kar yağışı, tüm şehir genelinde etkisini göstermeye başladı. Kar yağışı önce yüksek kesimlere düşerken, alçak kesimde oturan vatandaşlar ise karla dün geceden itibaren tanıştı. Şimdi birçok vatandaş kar yağışının ne kadar süreceğini merak ediyor. Meteorolojiden gelen bilgiler sonrası, kar yağışının ne zaman kadar devam edeceği belli oldu.

Yayınlanma Tarihi: 17.01.2021 12:01
Değiştirme Tarihi: 17.01.2021 12:01
İstanbul’da kar yağışı ne kadar sürecek? Kar kalınlığı ne kadar olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından gelen uyarılar sonrasında İstanbul'da beklenen kar yağışı başladı. Karın yağmasını özleyen binlerce vatandaş, kar yağışının ne zamana kadar devam edeceğini sorgulamaya başladı. Peki, İstanbul’da kar yağışı ne kadar sürecek? Kar kalınlığı ne kadar olacak? İşte detaylar.

İSTANBUL’DA KAR YAĞIŞI NE KADAR SÜRECEK?

Meteoroloji’nin tahminlerine göre İstanbul’da birkaç gündür yer yer etkili olan kar yağışı iki gün daha devam edecek. Soğuk hava dalgası ise hafta boyu yurt genelinde kendini gösterecek. Kar yağışı etkisini kaybetse de soğuklar sürecek.

ANADOLU YAKASI DAHA ÇOK ETKİLENİYOR

Kar yağışı İstanbul’da Anadolu Yakası’nı daha çok etkilerken Avrupa Yakası’nda ise iç ve yüksek kesimlerde beyaz örtü oluştu. Bugün de kar yağışı Anadolu Yakası’nda daha geniş bir alanı etkileyecek ancak şehir genelinde kar kendini göstermeye devam edecek.

İstanbul Anadolu Yakası'nda kar yağışının etkili olduğu yüksek kesimlerden olan Çamlıca Tepesi beyaza büründü. Çamlıca Tepesi’nde kartpostallık görüntüler oluşurken, tepede kar kalınlığı 20 santime kadar ulaştı.

İBB’DEN KAR KALINLIĞI AÇIKLAMASI

İBB Sözcüsü Murat Ongun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda İstanbul’da kar yağışının yarın da süreceğini duyurdu. Kentteki kar kalınlık ölçümlerini de paylaşan Ongun, “İstanbul'da kar yağışları neticesinde Anadolu yakası yüksek kesimlerde 20 ila 30 cm, iç kesimlerde 10-20 cm arası kar kalınlığı ölçülmüştür. Avrupa yakasındaki ilçelerde ise ortalama ölçülen kar kalınlığı 2 ila 5 cm arasındadır.” ifadelerini kullandı.