İstanbul'da kar yağışı başladı!

Türkiye, Balkanlar’dan gelen soğuk havanın etkisine girdi. İstanbul'da akşam saatlerinde bazı bölgelerde kısa aralıklarla sulu kar yağışı gözlendi. Yarın ve çarşamba kuvvetli kar var

Yayınlanma Tarihi: 09.02.2015 20:15
Değiştirme Tarihi: 09.02.2015 20:15

Meteorolojinin günlerdir uyarısını yaptığı kar yurtta etkisini göstermeye başlayınca ilk kar tatili haberleri de gelmeye başladı. İstanbul'da ise kar yağışı uyarısının ardından, akşam saatlerinde bazı bölgelerde kısa aralıklarla sulu kar yağışı gözlendi.

Akşam saatlerinde, İstanbul'un Kuzey kesimlerinde görülen sulu kar, özellikle Arnavutköy, Habipler, Bahçeköy ve Maslak'ta kısa aralıklarla yağmaya başladı.  AKOM, alarm durumuna geçti.

Türkiye Meteoroloji Mühendisleri Odası Genel Sekreteri Yüksel Yağan, İstanbul’un doğusu, Kocaeli, Düzce, Bartın ve Zonguldak’ın iç kesimlerini kapsayan Marmara’nın doğusu ve Batı Karadeniz’de bugün, yarın, çarşamba ve perşembe günü aralıklı kar yağışı beklendiğini belirtti.

Kar yağışının Doğu Anadolu’nun iç ve kuzey kesimlerinde etkisini hafta boyunca sürdüreceğini kaydeden Yağan, soğuk dalgasından en az yurdun batı kesimlerinin etkileneceğini ifade etti.

AKOM alarma geçti


Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün İstanbul'a ilişkin uyarıları üzerine karla mücadele çalışmaları için alarm durumuna geçti. AKOM'dan yapılan açıklamada şöyle denildi:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kış şartlarıyla mücadele ekipleri olumsuzluklara karşı 1.028 araç, iş makinesi ve 4 bin 815 personel ile ana arterlerde görev başında olacak. Bu gece yarısından itibaren başlatılacak kış şartlarıyla mücadele çalışmaları olumsuz hava koşulları İstanbul'u terk edinceye kadar sürecek.
İlgili Sayfalar: Playlist