İstanbul'da bir AVM'de daha bomba bulundu

İstanbul Başakşehir'de bir alışveriş merkezinin önünde, çakmak gazı tüplerine sarılı el yapımı bomba bulundu. Polis, bombayı etkisiz hale getirdikten sonra incelemek için emniyete götürdü

Yayınlanma Tarihi: 10.01.2015 12:16
Değiştirme Tarihi: 10.01.2015 13:42
İstanbul'da bir AVM'de daha bomba bulundu

Vatandaşlar sabah saatlerinde Kayaşehir'de bulunan bir alışveriş merkezi önünde 2 çakmak gazı tüpüne sarılı bir düzenek gördü. Bunun üzerine durum vatandaşlar tarafından polise bildirildi. Olay yerine gelen polis ekipleri alışveriş merkezinin önündeki caddeyi güvenlik şeridiyle trafiğe kapattı.

Parça tesirli bomba
Bomba uzmanı ekipler inceledikleri cismin el yapımı, basınç etkili ve parça tesirli bomba olduğunu tespit etti. Olay yerindeki araştırmalarını tamamlayan polis, bombayı etkisiz hale getirdikten sonra üzerine sarılı olan çakmak gazı tüpleriyle birlikte detaylı olarak incelemek üzere emniyete götürdü. İncelemelerin tamamlanmasının ardından kapanan yol polis tarafından trafiğe açıldı.

Uçaksavar mermisi bulundu
Sarıyer'de bir otobüs durağında poşet içerisinde uçaksavar mermileri bulundu. Bölgeye uzman ekipleri ve olay yeri inceleme ekipleri sevk edildi. Edinilen bilgilere göre olay Sarıyer İstinye Devlet Hastanesi yanında bulunan otobüs durağında yaşandı. Çöpleri temizleye bir görevli, otobüs durağındaki çöp poşetinde mermiler olduğunu fark etti. Temizlik görevlisini haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis, uçaksavar mermileri buldu. Polis çevrede güvenlik şeridi oluştururken, bölgeye detaylı inceleme için bomba imha uzmanları ve olay yeri inceleme ekipleri sevk edildi.

Polisin olay yerindeki çalışması sürüyor .
Etiketler: istanbul - avm - bomba bulundu