İstanbul Üsküdar'da akılalmaz olay! Çalışanının kimliğiyle onlarca kişiyi dolandırdı...

İstanbul Üsküdar'da akılalmaz bir olay yaşandı. Çok sayıda vatandaş 'ucuz arsa' vaadiyle dolandırıldı. Dolandırılan vatandaşlar gerçeği araştırınca şok etkisi yaşadı. ‘Ramazan Bulut’ olarak bildikleri kişinin gerçekte Orçun Azrak olduğunu öğrendiler.

Yayınlanma Tarihi: 22.05.2020 12:16
Değiştirme Tarihi: 22.05.2020 12:16
İstanbul Üsküdar'da akılalmaz olay! Çalışanının kimliğiyle onlarca kişiyi dolandırdı...

İstanbul Üsküdar'da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Patron, 5 yıl önceki çalışanının kimliğiyle onlarca kişiyi dolandırdı. Ucuz arsa vaadiyle vatandaşları kandıran 'Ramazan Bulut' ismiyle kandıran kişinin gerçekte ismi Orçun Azrak çıktı. Orçun Azrak, 5 yıl önce Eskişehir'de çalışanının kimliğini çalarak sırra kadem basmıştı. 10 milyon liraya yakın vurgun yapan Orçun Azrak'ın gerçek yüzünü Erdoğan Öztaş’ın avukatı Merve Uçanok çıkardı. Merve Uçanok dolandırıcılıkla suçlanan kişinin izini sürdü ve oldukça dikkat çeken bilgilere rastladı.

ÇALIŞANIN KİMLİĞİNİ KULLANDI

Ortaya çıkan bilgilere göre, Erdoğan Öztaş’ı yıra çok sayıda kişiden para toplayan isim ‘Ramazan Bulut’ değil Orçun Azrak. İddiaya göre Azrak, 5 yıl önce Eskişehir’de kurduğu inşaat şirketinde yanında çalışan Bulut’un kimliğini alarak sırra kadem bastı.

Haber ile ilgili metin girin!.

AYNI DAİRE BİR ÇOK KİŞİYE SATILDI

Ulaşılan bilgilere göre Azrak, İstanbul’a gelmeden önce Eskişehir’de faaliyet yürüttü. Memleketi Eskişehir’de inşaat şirketi kuran Azrak, konut satışı yapmaya başladı. Ancak, kat karşılığı giriştiği projeler yarım kaldı. Yarım kalan projelerden konut alan çok sayıda kişi de Azrak hakkında dava açtı. Dava dosyalarına göre, aynı dairenin çok sayıda kişiye satıldığı bilgisi de yer aldı.