İstanbul sokaklarında sosyal mesafe çubuğu ile halay çektiler

Koronavirüs salgını nedeniyle Bayram'ı evlerinde geçirmek zorunda kalan Esenyurtlu vatandaşlar bir sürprizle karşılaştı. Sokaktan geçen gösteri ekibinin sosyal mesafe çubuklarıyla çektiği halay ilgi odağı oldu.

Yayınlanma Tarihi: 24.05.2020 17:14
Değiştirme Tarihi: 24.05.2020 17:18
İstanbul sokaklarında sosyal mesafe çubuğu ile halay çektiler

İstanbul Esenyurt Belediyesi, Bayram'ı koronavirüs salgını sonrası sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle evinde geçirenler için gezici bayram eğlencesi düzenledi.

Gösterileri balkonlarından izleyen vatandaşlar sihirbaz, maskot gösterisi ve halk oyunlarını evlerinin camlarından izlerken ekiplerin sosyal mesafe çubuklarıyla halay çektiği o anlar renkli görüntüler oluşturdu. Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle vatandaşlar evlerinde kaldı.

EN BÜYÜK İLGİYİ HALAY ÇEKTİ

Esenyurt Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü ekipleri de bayramın ilk gününde gezici bayram eğlencesi düzenledi. Sihirbaz, tahta bacak, jonglör ve halk oyunlarından oluşan ekipler Esenyurt'u sokak sokak gezdi. Esenyurtlular da etkinlikleri camlarından izleyerek takip etti. Halk oyunları ekibinin sosyal mesafeli halayı büyük ilgi çekti. Salgın nedeniyle evlerinde kalan vatandaşların moralini yüksek tutmak için yapılan etkinlikler bayram boyunca devam edecek.