İstanbul Küçükçekmece'de dehşet anları... Kadını rehin alıp başına silah dayadı

İstanbul Küçükçekmece'de bulunan Kanarya Mahallesi'nde dün gece saatlerinde 3 katlı bir binanın giriş katında rehin olayı yaşandı. 

Yayınlanma Tarihi: 08.08.2020 10:06
Değiştirme Tarihi: 08.08.2020 10:06

İsmi öğrenilemeyen kişi, silahıyla bir kadını rehin aldı. Evden gelen sesler üzerine komşular durumu polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine polislerin yanı sıra müzakereci polisler ve özel harekat da geldi. 

Müzakereci polis kadını rehin alan şüpheli ile kurduğu temas üzerine ikna etmeyi başardı ve şüpheli kadını serbest bıraktı, ardından silahını da vererek teslim oldu.

Yaşanan olay, mahalle sakinleri tarafından cep telefonu ile kayıt altına alındı. Görüntülerde rehin alınan kadının sesleri ve çığlıkları net şekilde duyulurken, diğer bir görüntüde de şüphelinin elindeki silahı kadının başına dayadığı anlar göze çarpıyor. 

Konuyla ilgili gördüklerini anlatan bir mahalleli ise ' Kadın 'beni öldürüyor' diye çığlıklar attı. Biz de mahalle sakinleri olarak adama tepki gösterdik. Kadına şiddet uygulamaktan vazgeçti. Biz de kadını dışarı bırakmasını söyledik ama mahalleliden korktuğu için bunu yapmadı.' dedi.

Kaynak: DHA

Etiketler: istanbul - rehine