Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
İstanbul için kritik uyarı! Kar yağışı...

İstanbul için kritik uyarı! Kar yağışı...

İstanbul'da karla karışık yağmur etkisini sürdürüyor. Meteoroloji Mühendisi Bünyamin Sürmeli'nin CNNTÜRK'te verdiği bilgiye göre bugün öğle saatlerinde İstanbul'da fırtına ve tipi en üst seviyesine ulaşacak..

31.12.2014 13:50

İstanbul'un yüksek kesimlerindeki bazı ilçelerde kar yağışı, bazı ilçelerde ise sağnak yağmur etkisini sürdürüyor. Tipi, sağnak ve kar yağışı İstanbul'da yarın da devam edecek...Fırtına hızını yavaşlattı... Kuzey Ege ve İstanbul'da rüzgar 30-35 km'lerde hızında...  Ancak öğle saatlerine doğru yağışın en kuvvetli haline çıkması bekliyor. İstanbul'da öğle saatlerinde civarında yağış en yüksek miktara ulaşacak. İlerleyen saatlerde ise azalacak.Akşam saatlerinde de etkisini sürdürecek yağışların yarın sabahın ilk saatlerine kadar devam etmesi bekleniyor. Soğuk hava da yarın kısmen etkisini yitirecek ancak karla karışık yağmur devam edecek.İlerleyen günlerde sistem soğuğuyla birlikte doğuya gidecek.Ayın 5'i ya da 6'sından sonra bu çapta bir soğuk hava daha bekleniyor..

Bugün bu illerde yoğun kar yağışı bekleniyorBugün Marmara ve Ege'de yoğun kar yağışı bekleniyor. Meteoroloji'den yapılan açıklamada, "Marmara (Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Kırklareli, Tekirdağ ve Edirne ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova'nın yüksekleri) Düzce, Kütahya ve Eskişehir ile Manisa'nın kuzey kesimlerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışları beklendiğinden başta ulaşım sorunları olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi. İBB tipi uyarısı yaptıİBB, İstanbul'daki kar kalınlığının 8 santimetre olduğunu ve barajlardaki doluluk oranının arttığını bildirdi. Açıklama şu şekilde:"İstanbul'u etkisi altına alan kar yağışı sabaha karşı yerini sulu kara bıraktı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre kar yağışının bugün gün boyu aralıklarla kuvvetli yağacağı ve fırtına ile birlikte kar yağışının tipiye dönüşeceği tahmin ediliyor.Rüzgârın poyraz yönünden kuvvetlice, aralıklarla fırtına şeklinde (40 ila100 km/saat) eseceği öngörülüyor"
Yorumlar | 0
üye profil