İstanbul Havalimanı'nda unutulan eşyalar üçte bir fiyatına satılıyor: İçlerinde yok yok

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde unutulan yüzlerce eşya, açık artırma usülü satıldı. 3 bine yakın valiz, sırt çantası ve 3 bin parçaya yakın elektronik eşyanın yanı sıra 25 bin buluntu eşya, kamyonlarla Avcılar'a getirildi. Satışa çıkarılan eşyaları almak isteyenler uzun kuyruklar oluşturdu. 

Yayınlanma Tarihi: 09.10.2021 13:16
Değiştirme Tarihi: 09.10.2021 13:16
İstanbul Havalimanı'nda unutulan eşyalar üçte bir fiyatına satılıyor: İçlerinde yok yok

İstanbul Havalimanı'nı işleten İGA, Türk Hava Yolları Bagaj Hizmetleri Yönetim Müdürlüğü'nün ardından Dış Hatlar Terminali'nde bulunan binlerce valiz, sırt çantası, eşya ve elektronik aletleri ihale ile satışa çıkardı. THY'nin birkaç ay önce açtığı ihaleyi alan Avcılar'da 'Unutulan Eşyalar' satış mağazası bulunan Aziz Korkmaz, İGA'nın da ihalesine girerek kazandı. İGA deposunda 1 yıl bekletildikten sonra sahibi bulunmayan 3 bine yakın valiz ve sırt çantasının yanı sıra 25 bin buluntu eşya ve aralarında önemli bölümü cep telefonu 3 bine yakın elektronik cihaz ihalesini alan Korkmaz, bunları Avcılar'a getirdi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Aziz Korkmaz, "Tek tek ayıklayıp satışa hazır hale getireceğiz. Toplamda 100 bin parçayı bulur" dedi. Bavulların taşınması ve bir bölümünün açılmasından sonra cep telefonlarından bir bölümünü yerde sergileyen Korkmaz, bu işi 1995'ten itibaren yaptıklarını, 14 yıldan bu yana Avcılar'da faaliyet gösterdiklerini belirtirken, büyük bölümü orijinal marka olan ürünleri 3'te 1 fiyatına sattıklarını ifade etti.

Haber ile ilgili metin girin!.

İstanbul Havalimanı'nda unutulan ve sahiplerine ulaşılamayınca satılan bavulların içerisinde akla gelebilecek her türlü eşya bulunuyor. Depoyu tamamen dolduran bavul, sırt çantası ve kutuların açılarak tasnif edilmesinin çok uzun süreceği, belirtildi. Elektronik eşya ve ürünler bu sabahtan itibaren Avcılar'daki mağazada satışa çıkarıldı. Satışı duyanlar, yağmura rağmen sabah erken saatlerden itibaren kuyruğa girdi.

Kaynak: DHA