İstanbul Gaziosmanpaşa'da elektrik sobasından çıkan yangında anne kurtuldu, oğlu hayatını kaybetti

İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesine bağlı Kazım Karabekir Mahallesi, 804 Sokak'taki 5 katlı binanın en üst katında elektrik sobası kaynaklı çıkan yangında 26 yaşındaki Serhat Çakmak dumandan zehirlenerek yaşamını yitirdi. 

Yayınlanma Tarihi: 02.01.2021 15:43
Değiştirme Tarihi: 02.01.2021 15:43
İstanbul Gaziosmanpaşa'da elektrik sobasından çıkan yangında anne kurtuldu, oğlu hayatını kaybetti

Gaziosmanpaşa'da sabaha karşı 04.00 sıralarında feci bir olay yaşandı. 5 katlı binanın en üst katında elektrik sobası yüzünden çıkan yangında 26 yaşındaki genç Serhat Çakmak hayatını kaybetti. Uykudan uyanan annenin yangını fark ettiği ve durumu panik içinde 112'ye bildirdiği belirtildi.

Olay yerine itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen itfaiye yangını kontrol altına alırken, odada 26 yaşındaki gencin yattığını fark etti. Bunun üzerine eve gelen sağlık ekipleri, yaptıkları kontrolde Çakmak’ın çıkan dumandan etkilenerek yaşamını yitirdiğini belirledi.

Haber ile ilgili metin girin!.

İNCELEMEDE YANGININ NEDENİ ELEKTRİK SOBASI

Sağlık ekipleri ve itfaiyenin çalışmalarının ardından polis, olay yerinde inceleme yaptı. İtfaiye ekiplerinin yaptığı incelemede, yangının elektrik sobasından kaynaklandığını tespit etti. Yapılan incelemenin ardından bir kuyumcuda çalıştığı öğrenilen gencin cesedi otopsi yapılmak üzere Gaziosmanpaşa Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Gencin cesedinin kaldırıldığı sırada yakınları ve sevenleri gözyaşları içinde ağıt yaktı.

“ÇIĞLIK SESİYLE UYANDIK”

Olayı anlatan ölen gencin komşusu Agit Güler, “Sabah kalktığımızda çığlık sesi falan duyduk. Biz de çıktık polis, ambulans falan gelmişti. Onun dışında bir şey görmedik, yukarı çıktığımızda öldüğünü söylediler. Elektrik sobasından olduğunu ve zehirlendiğini söylediler. Çoluk çocuk yok, genç çocuk” diye konuştu.

Kaynak: DHA