Gazi Mahallesi'nde polis müdahalesi

Gazi Mahallesi'nde polis müdahalesi
Yayınlanma Tarihi: 26.07.2015 16:35 | Değiştirme Tarihi: 26.07.2015 16:35

Polis caddede toplanıp barikat kurmaya hazırlanan bazı gruplara tazyikli su ve gazla müdahale etti.

Polis caddede toplanıp barikat kurmaya hazırlanan bazı gruplara tazyikli su ve gazla müdahale etti.

Sultangazi Gazi Mahallesi'nde polis toplanıp yola barikat kurmaya çalışan bir gruba müdahale etti. Gruptaki kişiler polis taş attı. Polis barikat çervesindekileri tazyikli su ve gaz kullanarak dağıtmaya çalıştı.

Bugün Gazi Mahallesindeki Cemevi'nde bir basın açıklaması yapılacağı duyurulmuştu. Öte yandan önceki gün Bağcılar'da düzenlenen operasyonda öldürülen Günay Özaslan'ın cenazesinin de bugün defnedileceği belirtiliyordu. Polis müdahalesi çervedeki sokaklarda sürüyor. 

Bağcılar'daki terör örgütü operasyonunda ölü ele  geçirilen Günay Özarslan'ın cenazesi için Gazi Mahallesi'ndeki cemevi önünde  toplanan ve uyarıya rağmen dağılmayan gruba polis müdahale etti. 

Ekipler, Özarslan'ın cenazesinin bulunduğu Gazi Mahallesi Hacı Bektaşı  Veli Cemevi önünde toplanan bir grubu dağılmaları yönünde uyardı. Dağılmayan ve Özarslan'ın cenazesini almak isteyen gruptakiler polise  taş ve molotofkokteyli attı. 

Güvenlik güçleri, İsmetpaşa Caddesi'nde kortej halinde yürümek isteyen  grubun önünü TOMA ve Akrep adı verilen zırhlı araçlarla kesti. Biber gazı ve tazyikli suyla müdahale edilen gruptakiler, ara  sokaklara dağıldı. Burada çöp konteyneri, tahta ve demirlerle barikat kuran  şüphelilerin attığı molofkokteylleri, bazı polis araçlarına da isabet etti.

 TOMA'lar su sıkarak polis araçlarındaki alevleri söndürdü. Daha sonra bazı barikatlar TOMA'lar ve polis ekiplerince kaldırıldı. Polis helikopteri destekli müdahale devam ediyor. (DHA)