İstanbul Finans Merkezi'nde yangın! Konteynerlerde çıkan yangında 1 işçi hayatını kaybetti, yaralılar var

İstanbul gece saat 02.30 sıralarına yangın dehşeti yaşadı. İstanbul Ümraniye'de bulunan İstanbul Finans Merkezi şantiyesi alev alev yanmaya başladı. Orada bulunun ve konteynerlerde yaşayan işçiler, canlarını kurtarmak için çığlık çığlığa bağırmaya sonrasında da pencerelerden atlamaya başladı. 1 işçinin hayatını kaybettiği olayda, birçok işçi de yaralandı. Vatandaşların ihbarı sonrası bölgeye gelen itfaiye ekipleri, yangını söndürmek için büyük uğraşlar verdi. Öte yandan 3 katlı konteynerdeki işçilerin birçoğunun bayram izni nedeniyle memleketlerinde olması, daha büyük bir facianın da engellemesine vesile oldu.

Yayınlanma Tarihi: 23.05.2020 09:21
Değiştirme Tarihi: 23.05.2020 09:21

Ümraniye'de bulunan İstanbul Finan Merkezi'nde sebebi henüz belli olmayan bir yangın meydana geldi. Olayın fark edilmesiyle birlikte cep telefonlarına sarılan vatandaşlar, hemen itfaiye ekiplerine haber verdi. Yangına müdahale için gelen itfaiye ekiplerinin yanı sıra, polis ekipleri ve acil sservis ekipleri de hazır bulundu. İtfaiye ekipleri yangını söndürmek için var güçleriyle uğraşırken, yaralananları da sağlık ekiplerine ulaştırmayı başardı. 5 kişinin yaralandığı olayda 1 işçi de maalesef kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Yangında mahsur kalan evli ve 2 çocuk babası bir demirci ustasının ise hayatını kaybettiği öğrenildi.

Yangının görgü tanığı olan ve konteyderde kalan ve gece ekibinde görev alan işçiler yangın sırasında çalıştıklarını, sahur için geldiklerinde ise her yerin alev alev olduğunu gördüklerini söylediler. Yangında mahsur kalanların olduğunu gördüklerini söyleyen işçiler, arkadaşlarının yangından kurtulmak için camlardan atladığını ifade eti. Normalde konteynerde kalan kişi sayınını 300'leri bulduğunu söyleyen işçi, bayram nedeniyle sayının şu an 50'lerde olduğunu ve bu durum nedeniyle büyük bir facianın da eşiğinden dönüldüğünü dile getirdi. 

HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

Ümraniye'de İstanbul Finans Merkezi içinde bulunan çimento yapım merkezinde büyük çaplı yangın çıktı. Gece saat 2.30 sıralarında çıkan yangının boyutu günün ağarması ile ortaya çıktı. 

BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Yangından kurtulmak için pencerelerden atlayan 5 işçi çeşitli yerlerinden yaralandı. Yangında mahsur kalan evli ve 2 çocuk babası bir demirci ustasının ise hayatını kaybettiği öğrenildi. Öte yandan itfaiyenin olay yerindeki soğutma çalışmaları sabah saatlerine dek devam etti.