Helikopter kazası yürekleri dağladı! 4 asker şehit oldu

Helikopter kazası yürekleri dağladı! 4 asker şehit oldu
Yayınlanma Tarihi: 26.11.2018 20:56
Değiştirme Tarihi: 26.11.2018 21:10

İstanbul Sancaktepe'de eğitim uçuşu yapan askeri bir helikopter düştü. Kaza sonucu 4 asker şehit oldu, bir asker ise yaralandı.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, 4 askerin şehit olduğu helikopterin düşüşüne ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “helikopterin düşmesine sebep olan olgular ile varsa kusuru bulunan kişilerin tespiti ve haklarında yasal gereğinin yapılması amacıyla soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü" belirtildi.

Görgü tanıklarından biri “Helikopter havada birkaç kez döndü, evin duvarına çarpıp boşluğa düştü” diyerek kazayı anlattı. Olay yerine giden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, pilotların kimseye zarar gelmemesi için büyük çaba sarf ettiklerini vurguladı. Kahraman pilotların gayreti ve kaza sırasında sokakta kimsenin bulunmaması büyük bir faciayı önledi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan şehit askerlerler ilgili mesaj

Hulusi Akar'ın mesajı Milli Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabından yayınlandı. Akar'ın mesajı şöyle: "Silah arkadaşlarımız, 26 Kasım 2018'de şehit olmuştur. kahraman şehitlerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet; kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim."

Kaynak: hurriyet.com.tr