İstanbul'daki cinayet kamerada: İş adamını bulamayınca korumasını öldürdü!

İstanbul Küçükçekmece'de Iraklı iş adamını öldürmek için bir firmaya gelen şüpheli, iş adamının korumasına 'patronun nerede' diye sorduktan sonra art arda ateş ederek korumayı öldürdü. O anlar güvenlik kamerası tarafından kaydedilirken, Iraklı iş adamına daha önce de silahlı saldırı düzenlendiği belirtildi.

Yayınlanma Tarihi: 02.01.2021 11:38
Değiştirme Tarihi: 02.01.2021 11:38

Feci olay, geçtiğimiz çarşamba günü saat 17.00 sıralarında Küçükçekmece Mehmet Akif Mahallesi'nde yaşandı. 

Türkiye'de yatırımları bulunana Iraklı iş adamı N.H.M. uzun süredir tehdit ediliyordu. 17.00 sıralarında, iş adamına ait lojistik firmasına bir şüpheli geldi ve iş adamının koruması Muhammet Şevki Taner'e, patronunun nerede olduğunu sordu.

İkili kapı önünde bir süre tartıştı ve şüpheli daha sonra Taner'e ateş edip kaçtı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılmak üzere ambulansa alınan Muhammet Şevki Taner burada hayatını kaybetti.

Şüpheli şahıs ise yaya olarak kaçtı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri konuyla ilgili geniş çaplı araştırma yaptı. İş adamının daha öncede kendisinden para isteyen adamlar olduğu öğrenildi. Taner'in cenazesi ise memleketine gönderilerek defnedildi.

Olayı duyan bir vatandaş ise olay günü silah sesleri duyulduğunu ve çok sayıda polisin geldiğini duyduğunu söyledi. Öte yandan polisin olayla ve failleri ile ilgili çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Kaynak: İHA