Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
İstanbul'da yarın okullar tatil

İstanbul'da yarın okullar tatil

İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul'da yarın da okulların tatil edildiğini açıkladı.

10.01.2017 14:34

İstanbul'da okullar 3. kez tatil edildi. Kar yağışının başlamasının ardından öğrenciler 'İstanbul'da yarın okullar tatil mi?' sorusunu soruyordu. İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul'da okulların yarın (11 Ocak Çarşamba) günü de tatil edildiğini açıkladı.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin altında seyrettiği İzmir'de kar yağışı etkili oluyor.Sabah saatlerinde karla karışık yağmur olarak görülen yağış, bir süre sonra kara döndü. Lapa lapa yağan kar, yüksek kesimlerin yanı sıra şehir merkezini de beyaz örtüyle kapladı. İzmir'de 4 Ocak 2002'den sonra görülen en etkili kar yağışı, kentin farklı noktalarındaki Atatürk Maskı, Mevlana Anıtı gibi kentin simgelerinde güzel görüntüler oluşturdu.

İstanbulda yarın (11 Ocak Çarşamba) okullar tatil
Kar yağışı nedeniyle zor anlar yaşayanlar da oldu. İzmir Çevreyolu, Balçova bağlantısında trafik sıkışıklığı meydana geldi. Bazı araçların kaydığı yolda, buzlanma riski nedeniyle belediye otobüsleri yol kenarına park etti.Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre, bugün deniz seviyesinde en düşük sıcaklık 0,7 derece ölçüldü.Kentte en yüksek hava sıcaklığının 5 derece olması beklenirken, gece sıcaklığının mevsim normallerinin 3-5, gündüz sıcaklığının da mevsim normallerinin 7-9 derece altında olduğu öğrenildi.İzmir'de ocak ayına ait en düşük sıcaklığın 18 Ocak 1964'te sıfırın altında 6,4 derece ölçüldüğünü ifade eden yetkililer, kar kalınlığının Konak'ta 1, Adnan Menderes Havalimanında 5 santimetre olduğunu söyledi.Yetkililer, hava sıcaklığının öğleden sonra artacağını, yağışın karla karışık yağmur olarak devam edeceğini belirterek, yüksek kesimlerde karın etkili olmaya devam edeceğini aktardı. Akşam saatlerinde de hafif kar yağışı görülme ihtimali bulunduğunu bildiren yetkililer, yarın sabaha karşı hafif kar yağışı görülme ihtimali bulunduğuna dikkat çekti.   

Yorumlar | 0
üye profil