Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

İstanbul'da yarın okullar tatil!

İstanbul Valisi Vasip Şahin, artan kar yağışı nedeniyle okulların yarın (10 Ocak salı) tatil edildiğini açıkladı.

09.01.2017 18:13

Cuma gününden itibaren İstanbul'da etkisini sürdüren kar yağışı bugün de devam etti. Kar yağışıyla beraber sabah saatlerinde hava sıcaklığında da büyük düşüş yaşandı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, kent genelinde etkili  olan yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim-öğretime yarın (Salı) ara verildiğini belirtti. 

Vali Şahin yaptığı açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan  değerlendirmelere dikkati çekerek, kent genelinde kar yağışının gece geç saatlere  kadar etkisini sürdüreceğini ifade etti.

Açıklamada, yoğun kar yağışı neticesinde meydana gelen kar  birikintileri, buzlanma ve özellikle ara cadde ve sokaklarda araç trafiği ile  yaya ulaşımında yaşanması muhtemel olumsuz etkilerin göz önüne alınarak tatil  kararı alındığı kaydedildi.

SALI GÜNÜ OKULLARIN TATİL EDİLDİĞİ DİĞER İL VE İLÇELER
ORDU
Ordu'da etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde 10  Ocak Salı günü eğitim öğretime ara verildi. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kent  genelinde kar yağışının etkili olduğu belirtilerek, "Olumsuz hava şartlarından  dolayı Akkuş, Çamaş, Gölköy, Gürgentepe, İkizce, Korgan, Kumru, Ulubey, Kabataş,  Çatalpınar ve Mesudiye ilçelerinin tamamında eğitim öğretime 10 Ocak Salı günü  ara verilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Fatsa ilçe merkezi dışındaki tüm okullarında yarın tatil  edildiği belirtildi. 

SİNOP
Sinop'ta kar yağışı nedeniyle yarın bazı ilçelerde eğitim  yapılmayacak. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte  aralıklarla devam eden kar yağışı sebebiyle Saraydüzü ilçesinin tamamında,  Erfelek, Türkeli, ve Durağan ilçelerinde ise taşımalı eğitim görülen okullarda  yarın eğitime ara verildi.

Bölgede kar yağışının aralıklarla devam etmesi sebebiyle söz konusu  ilçelerdeki okulların tatil edilmesinin kararlaştırıldığı kaydedildi.

SAKARYA
Sakarya’da yoğun kar yağışı sonrasında 3 ilçede okullar tatil edildi.  

Sakarya’da Cuma gecesinden itibaren etkili olan kar yağışı sonrasında Karasu, Kaynarca ve Kocaali ilçelerinde okullar 10 Ocak Salı günü 1 güN daha tatil edildiği açıklandı.

EDİRNE, TEKİRDAĞ, KIRKLARELİ'NDE OKULLAR TATİL EDİLDİ!
Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli valilikleri elverişsiz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildiğini açıkladı.

Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'de yoğun kar yağışının ardından yaşanan dondurucu soğuk ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün tatil edilen okullar valilikler tarafından yarın da tatil edildi.

Edirne Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İlimizde yaşanmakta olan elverişsiz hava şartları, bu duruma bağlı kötü yol koşulları ve meteorolojik bilgilere göre kar yağışı beklenmesi nedeniyle merkez ve ilçelerde resmi, özel ilköğretim ve orta öğretim okulları ve kurumlarında valilik kararı ile 10.01. 2017 Salı günü eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personelde 10.01.2017 Salı günü idari izinli sayılacaktır" denildi.

Kırklareli Valiliği'nden yapılan açıklamada ise, "10 Ocak Salı günü Kırklareli merkez ve ilçelerinde Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı tüm özel ve resmi eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime 1 gün ara verilmiştir. Ayrıca kamu çalışanı engelli ve hamile personellerde aynı idari izinlidir" denildi.

Tekirdağ Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Olumsuz hava koşulları nedeniyle 10.01.2017 tarihinde Tekirdağ ili genelinde resmi ve özel tüm ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süre ile tatil edilmiştir. Hamile ve engelli kamu görevlileri idari izinli sayılacaktır" denildi.TOKAT
Tokat il merkezi ve ilçelerinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda kar tatili bir gün daha uzatıldı.  Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, il genelinde ilk ve orta dereceli okulların 1 gün süre ile tatil edildiğini söyledi. İl genelinde aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle kar tatili bir gün süre ile uzatılırken, Tokat Valiliği tarafından kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

ÇANAKKALE'DE OKULLAR YARIN TATİL EDİLDİ
Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya  göre, kent genelinde dört gündür etkili kar yağışı ve buzlanma nedeniyle ulaşımda  aksamalar yaşanıyor.

Olumsuz kış şartları yüzünden, kent merkezi ile bağlı tüm ilçelerinde  ilk ve orta dereceli okullarda eğitime salı günü ara verildi.Aynı gün, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ile hamile  personelin de idari izinli sayılacağı bildirildi.

YALOVA'DA OKULLAR YARIN TATİL EDİLDİ
Yalova Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava  şartlarının devam etmesi ve yoğun buzlanma nedeniyle il genelinde tüm  anaokulları, ilk ve ortaokullar ile liselerde 10 Ocak Salı günü bir gün süre ile  eğitim ve öğretime ara verilmesi uygun görüldüğü belirtildi.

Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan engelli  personel ile hamile personelin idari izinli sayılacağı ifade edildi. 

BANDIRMA VE GÖNEN'DE OKULLAR TATİL EDİLDİ
Balıkesir'in Bandırma ve Gönen İlçelerinde, 10 Ocak Salı günü anaokulu, ilk ve ortaokullar ile liseler tatil edildi.

Marmara bölgesinde etkili olan kar ve tipi Balıkesir'in Bandırma ve Gönen ilçelerinde, anaokulu, ilk, orta ve liselerde okulların bir gün tatil olmasına neden oldu. Bu iki ilçede, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacak.

Yorumlar | 0
üye profil