İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağmur yağacak mı? İstanbul'da hafta sonu hava durumu nasıl?

İstanbul'da hafta sonu hava nasıl olacak sorusunun yanıtı, hafta sonu izin günlerinde gezip dolaşmak isteyen vatandaşlar tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için yarınki hava durumu hava durumu bilgilerini paylaştı. Peki, İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağmur yağacak mı? İstanbul'da hafta sonu hava durumu nasıl?

Yayınlanma Tarihi: 02.07.2021 13:23
Değiştirme Tarihi: 02.07.2021 13:23
İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağmur yağacak mı? İstanbul'da hafta sonu hava durumu nasıl?

İstanbul'd yarın hava nasıl olacak sorusunun yanıtı, hafta sonunu güzel bir şekilde değerlendirip gezmek isteyen vatandaşların merakla araştırdığı konular arasında yer almaya başladı. Meteoroloji tarafından yapılan son bilgilendirmeye göre, İstanbul'da yarın ve pazar günü için hava durumu tahminleri paylaşıldı. Peki, İstanbul'da yarın hava nasıl olacak, yağmur yağacak mı? İstanbul'da hafta sonu hava durumu nasıl?

YARINKİ HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt genelinde yarınki hava durumu ile ilgili son tahminleri yayınladı. Meteoroloji tarafından yapılan son bilgilendirmeye göre, İstanbul'da yarın ve pazar günü yağışlı hava hakim olacak.

İSTANBUL °C, 28°C

Gece saatlerinden itibaren yerel olmak üzere Cumartesi ve Pazar günü, gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Marmara'da İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde sağanak yağış bekleniyor.

YARIN İSTANBUL'DA YAĞMUR YAĞACAK MI?

İstanbul'da yaz yağmurları geri geliyor. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre, İstanbul'da hafta sonu hava yağışlı olacak.

Marmara Bölgesi'nin doğusu ile yarın İstanbul'da, bu geceden başlamak üzere sağanak ve gök gürültülü yağmur bekleniyor.

Trakya'da aralıklarla, İstanbul ve bölgenin doğusunda gece sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor. Yağışların, öğle saatlerinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli olması öngörülüyor.

Bölgedeki sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacağı, sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerine çıkacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette eseceği öngörülüyor.

Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli yağış beklendiğinden olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.