İstanbul'da toplu taşıma kurallarına uyuluyor mu? İşte o görüntüler!

Koronavirüs önlemleri kapsamında toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu taşınmasına kısıtlama getirilmişti. Peki bu kurala uyuluyor mu? İşte yanıtı... 

Yayınlanma Tarihi: 14.09.2020 10:46
Değiştirme Tarihi: 14.09.2020 10:46
İstanbul'da toplu taşıma kurallarına uyuluyor mu? İşte o görüntüler!

Toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu taşınmasına kısıtlama getirildikten sonra İstanbul'da haftanın ilk iş gününde korkutan görüntüler ortaya çıktı. Sabah saatlerinde işe gitmek için Cevilibağ Metrobüs durağını kullanan Göker Yaşar Gümüşler isimli vatandaş, "Hastalık kol geziyor. Ayakta duranların sayısı oturanların üç katı. Çok kalabalık, değişen hiçbir şey yok. Sabah işe giderken, akşam da dönerken kullanıyorum bu saatlerde hep böyle" dedi.

"METROBÜSLER TIKLIM TIKLIM"

Bir başka yolcu Samet Akgün ise, "Metrobüslerde de otobüslerde de durum aynı. Sefer sayıları bence yetersiz. Metrobüsler o yüzden tıklım tıklım oluyor. İnsanlar birbirlerine temas etmeden duramaz. Şu ana kadar kimsenin de uyarı yaptığını görmedim" diye konuştu. Battal Taş ise "Metrobüste ayakta duracak yer bulmak bile zor. Beylikdüzü'nden binip Mecidiyeköy'e gittiğinizde kalabalığı göreceksiniz. Kasımpaşa'da çalışıyorum saat 08.00'de iş başı yapmam lazım saat 08.15 oldu. İşe geç kalacağım seferler yetersiz" diye konuştu.

Haber ile ilgili metin girin!.Haber ile ilgili metin girin!.Haber ile ilgili metin girin!.(DHA)