İstanbul'da toplanma alanları nerede? Deprem toplanma alanı nerede nasıl öğrenilir?

İstanbul'da toplanma alanları nerede? Deprem toplanma alanı nerede nasıl öğrenilir?
Yayınlanma Tarihi: 11.01.2020 20:24 | Değiştirme Tarihi: 11.01.2020 20:24

İstanbul'da halkı korkutan ve büyük çoğunluğun hissettiği deprem oldu. AFAD ve Kandilli tarafından yapılan açıklamalar ile merkez üssü Silivri olan deprem 4.7 büyüklüğünde. Bu deprem sonrasında İstanbul toplanma alanları nerede, deprem toplanma alanları nasıl öğrenilir araştırılmaya başlandı. İşte detaylar...

İstanbul halkını bir kez daha korkutan deprem meydana geldi. Geçtiğimiz aylarda olan 5.8 şiddetindeki deprem sonrasında bugün 16.37'de 4.7 şiddetinde sarsıntı meydana geldi. Depremin İstanbul genelinde hissedilmesi, vatandaşların İstanbul toplanma alanları nerede sorusuna yöneltti. Peki, İstanbul deprem toplanma alanları nasıl öğrenilir? Hangi ilçede nerede toplanma alanı var?

İSTANBUL TOPLANMA ALANI NEREDE, KAÇ TANE?

AFAD’ın (Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı) 2016 verilerine göre, İstanbul’da toplam 2354 toplanma alanı var. En çok toplanma alanı 132 tane ile Ümraniye'de. Onu sırasıyla şu ilçeler izliyor; Ataşehir (121), Silivri (119) ve Kartal’da (100) bulunuyor.

İstanbul'da en az toplanma alanları ise Başakşehir (12), Zeytinburnu (22), Beyoğlu (27) ve Esenyurt’ta (19) ilçelerinde yer alıyor. 

TOPLANMA ALANI NEREDE NASIL ÖĞRENİLİR?

E-devlet üzerinden şifreniz ile giriş yaptıktan sonra "Acil Toplanma Alanı Sorgulama" sayfasına giderek il, ilçe ve mahalle adını yazarak bulunduğunuz bölgedeki deprem toplanma alanlarını öğrenebilirsiniz.

DEPREM TOPLANMA ALANI YERİ SORGULAMA