İstanbul'da taksici dehşeti! Yolcusuna tokat atıp, boğazını sıktı...

İstanbul Beyoğlu'nda yaşanan olay herkesin aklına durgunluk getirdi. Fas uyruklu bir kadın doğum yapan ablasının yanına gitmek istedi ve taksiye bindi. Kasımpaşa'ya gitmek istediğini söyleyen kadına taksici trafik yüzünden söylenmeye başladı ve daha sonrasında ise yaşananlar şoke etti.

Yayınlanma Tarihi: 02.06.2020 09:46
Değiştirme Tarihi: 02.06.2020 09:46
İstanbul'da taksici dehşeti! Yolcusuna tokat atıp, boğazını sıktı...

İstanbul Beyoğlu'nda Fas uyruklu bir kadın yeni doğum yapan ablasının yanına gitmek için taksiye bindi fakat başına gelecekleri hiç beklemiyordu. Beyoğlu'ndan taksiye binen genç kadın, doğum yapan ablasının yanına gitmek için taksiye bindi ve Kasımpaşa'ya gitmek istediğini belirtti. Daha sonrasında trafiğin yoğunlaşması üzerine 22 liralık mesafe için trafikte kalan taksici kadına söylenmeye başladı. Kadının da taksicinin söylediği kelimeleri anlaması üzerine aralarında tartışma çıktı. Genç kadına bir anda tokat atan taksici daha sonrasında araçtan inen kadını 22 liralık ücret için yere yatırdı ve boğazını sıktı.

Faslı kadını darp eden taksici serbest

Olayın ardından bir süre şok geçiren kadın polise ihbarda bulundu. İhbar üzerine olay yerine gelen Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Devriye Ekipler Büro Amirliği görevlileri, kadınla konuşarak taksinin plakasını ve sürücünün eşkalini öğrendi. Darp edilen kadın ise olay yerine sevk edilen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Tedavisinin ardından darp raporu alan kadın emniyete giderek şikayette bulundu.

Şikayetin ardından inceleme başlatan polis, taksinin plakasından sürücüsüne ulaştı. Yapılan çalışma sonucunda taksi sürücüsü Cengiz K. yakalanarak gözaltına alındı. Darp ettiği kadın tarafından teşhis edilen Cengiz K’ya emniyette ifadesi alınarak “kasten yaralama” suçundan adli işlem yapıldı.

İfadesi alınan ve işlemleri tamamlanan Cengiz K. savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.