İstanbul'da taksi, minibüs ve dolmuş ücretlerine zam yapıldı! İşte yeni taksi, minibüs ve dolmuş tarifesi

Son dakika haberine göre İstanbul'da taksi, minibüs ve dolmuş fiyatlarına zam yapıldı. 2020 yılının son UKOME toplantısında verilen ulaşım zammı kararı sonrası taksi ücretleri, minibüs fiyatları ve dolmuş ücretlerine yüzde 11'lik bir zam yapıldı. Peki taksi, minibüs ve dolmuş ücretleri ne kadar oldu? İşte son dakika haberiyle ilgili ayrıntılar... 

Yayınlanma Tarihi: 23.12.2020 15:16
Değiştirme Tarihi: 23.12.2020 16:32
İstanbul'da taksi, minibüs ve dolmuş ücretlerine zam yapıldı! İşte yeni taksi, minibüs ve dolmuş tarifesi

İstanbul'da yeni yılında taksi, minibüs ve dolmuş zammı yapıldı. Yenikapı'daki Avrasya Gösteri Merkezi'nde düzenlenen 2020 yılının son İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısıyla birlikte ulaşım tarifidesinde değişiklikler yaşandı. 

Alınan karara göre taksi açılış ücreti 5 TL'den 5.55 TL'ye, D segmentli taksiler ile C ve üstü segmentte elektrik motorlu taksiler için 5.75 TL'den 6.38 TL'ye, lüks taksilerde 8.50 TL'den 9.44 TL'ye çıkarıldı.

Minibüslerde en kısa mesafe 2.50'den 2.75'e, en uzun mesafe 3.70 TL'den 4 TL'ye çıktı.

Öğrenci ücreti de kısa ve uzun mesafede de 1.75 TL oldu. Toplantıda, havalimanlarında çalışan taksilerin renginin turuncu olması da karara bağlandı.

İSTANBULKART'A ZAM YOK

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir, toplantıda İstanbulKart ücretlerine zam dönemi olmasına rağmen İstanbullulara destek olmak için bu taleplerini ertelediklerini, vazgeçtiklerini açıkladı.

İlgili Sayfalar: Playlist