İstanbul'da şok! Kırmızı reçeteli ilacı vermeyen eczaneciye ateş açtı!

İstanbul Maltepe'de nöbetçi eczaneye giden bir şahıs, eczaneci Furkan Aydın'dan kırmızı reçeteli ilaç istedi ancak red yanıtı aldı. Bunun üzerine Aydın'ı darp eden şüpheli, sonrasında da kurusıkı tabancayla karnından vurdu. 

Yayınlanma Tarihi: 04.11.2020 10:34
Değiştirme Tarihi: 04.11.2020 10:34
İstanbul'da şok! Kırmızı reçeteli ilacı vermeyen eczaneciye ateş açtı!

Maltepe'de yaşanan olayda, geçen cumartesi saat 08.00 sıralarında maskeli bir kişi silahla nöbetçi eczaneye geldi ve eczaneci Furkan Aydın'dan kırmızı reçeteli ilaçlar istedi. Aydın, ilaçların doktor raporu olup olmadığını sorunca aralarında çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Bu esnada şüpheli elindeki silahıyla Aydın'ı karnından vurup kırmızı reçeteyle satılan ilaçları da alıp olay yerinden kaçtı. Aydın ambulansla hastaneye kaldırılırken, Maltepe Asayiş Büro Amirliği ve Olay yeri inceleme ekipleri eczanede delil araştırması yaptı. Ekipler, otomobille kaçan hırsızı yakalamak için çalışma başlattı.

"KONUŞMAYA MECALİM YOK"

Olayla ilgili açıklama yapan eczane teknisyeni Furkan Aydın, "Şu anda konuşmaya mecalim yok. Karnıma kuru sıkı tabancayla ateş açtı. Karnımda ağrı var. Tek kişiydi kırmızı reçeteli ilaçları almaya gelmişti. Ben de o ilaçları vermeyince kendisiyle boğuştuk. Bugün de nöbetçiydik zaten" diye konuştu. 

"POLİSİ ARAMAMI İSTEDİ"

Söz konusu olayın görgü tanığı ise "Yolda yürürken silah sesleri duydum. Eczaneden kaçan birini gördüm. Eczanedeki teknisyen içeriden çıkarak bana 'Polisi arar mısınız?' dedi. Ben de hemen polisi arayarak durumu bildirdim. Olayı gerçekleştiren bir kişiydi. Eczanedeki teknisyenin söylediğine göre kırmızı reçeteli ilaçları almaya çalışmış. Aralarında boğuşma olmuş. İlaçları alan kişi kurusıkı tabancasıyla ateş etmiş" açıklamasını yaptı. 

Haber ile ilgili metin girin!.(DHA)