İstanbul'da sağanak yağış ve dolu etkili oldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarısının ardından İstanbul'un kuzeyinde kuvvetli yağış ve fırtına etkili oldu.

Yayınlanma Tarihi: 29.08.2017 19:14
Değiştirme Tarihi: 30.08.2017 00:29

Meteoroloji'nin uyarısının ardından İstanbul'un kuzeyinde kuvvetli yağış ve fırtına etkili oldu. 

Şehrin bazı ilçelerinde etkili olan yağış vatandaşları hazırlıksız yakaladı. Yağışlı havanın nedeniyle gökyüzü karardı. Yağmurla birlikte yer yer dolu yağışının olduğu da görüldü.

Bazı araçlar mahsur kaldı

Kent genelinde birçok ilçede sağanak yağış etkili olurken, birçok ilçede sağanak yağış baskınlara neden oldu. Dolapdere'de etkili olan yağış nedeniyle araçların sular içinde kaldı. Bağcılar-Kabataş seferini yapan tramvay içerisine ise yükselen sular girdi.  Şişli'de sağanak yağış etkisini gösterdi. Sular içerisinde kalan bir araç itfaiye yardımı ile kurtarılmaya çalışıldı. Araç içerisinde mahsur kalan vatandaşları kurtarma çalışması yapıldı. Öte yandan Beşiktaş'ta duvarın üzerinden akan sular şelaleyi andırdı. 

Kum torbalı önlem

Yağmur sularının metronun içine girmesini önlemek amacıyla kum torbaları kullanıldı. Yağıştan kaçan vatandaşlardan bazıları metro istasyonuna sığındı.

Kuvvetili rüzgarın, akşam saatlerinden itibaren  kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Fırtınanın, gece saat 02.00'den itibaren etkisini  kaybetmesi öngörülüyor.