İstanbul'da meydana gelen deprem Hollandalı deprem kahini Frank Hoogerbeet söylediklerini akıllara getirdi

İstanbul'da meydana gelen deprem Hollandalı deprem kahini Frank Hoogerbeet söylediklerini akıllara getirdi
Yayınlanma Tarihi: 11.01.2020 19:22
Değiştirme Tarihi: 11.01.2020 19:22

Merkez Üssü Marmara Denizi'nin derinlikleri olan 4,8 şiddetindeki deprem özellikle İstanbul'da korku dola anlar yaşanmasına neden oldu. Akıllara Hollandalı deprem kahini Frank Hoogerbeet'in birkaç ay önce İstanbul için söyledikleri geldi.

Son Dakika Haberi: İstanbul'da merkez üssü Marmara Denizi olan 4,8 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Ajanslara düşen son dakika bilgisine göre deprem yaklaşık 20 saniye sürdü ve İstanbul'daki çok sayıda ilçede de hissedildi. Vatandaşları tedirgin eden deprem sonrası valilik tarafından yapılan açıklamada, merkeze herhangi bir ihbar haberinin gelmediği ifade edildi. İstanbul'da 4,8 şiddetindeki sondakika depremi sonrası Hollandali kahinin tahminleri de akıllara geldi.

"ÖNCÜ OLABİLİR" DEMİŞTİ

Deprem kahini Frank Hoogerbeets geçtiğimiz aylardaki 5.8 büyüklüğündeki depremin İstanbul için öncü deprem olabileceğini söylemişti. 5.8'lik depremin bölgede 6 ila 7 büyüklüğünde bir depremin habercisi olabileceği konusunda uyarıda bulunan Hoogerbeets, Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya'nın da olası büyük bir sarsıntı için hazırlıklı olması gerektiğini vurguladı..