Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
İstanbul'da korkutan deprem

İstanbul'da korkutan deprem

İstanbul ve çevresinde hissedilen bir deprem meydana geldi.

15.10.2016 11:55

İstanbul'dan son dakika korkutan bir deprem haberi geldi. İstanbul ve çevresinde hissedilen bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi'nden gelen bilgilere göre İstanbul'da hissedilen depremin büyüklüğü 4.8

AFAD'ın açıkladığı veriye göre, Kocaeli Kandıra açıklarında 11.18'de 4.8 büyüklüğünde bir deprem oldu. Kandilli Rasathanesi'ne göre deprem, Karadeniz tabanının 11.4 km derinliğinde gerçekleşti.

Deprem özellikle İstanbul'un Anadolu yakasında, Doğu Marmara ve Batı Karadeniz illerinde şiddetli hissedildi.

Depremin Bulgaristan'da da hissedildiği bildirildi.

Depremin büyüklüğü kaç, merkez üssü neresi?

Bugün 11.18'de Karadeniz açıklarında meydana gelen, İstanbul ve çevresindeki illerde şiddetli bir şekilde hissedilen depremin hemen ardından ilgili kurumlardan farklı açıklamalar yapıldı.

Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü ilk olarak 4.9 olarak açıkladığı deprem büyüklüğünü daha sonra 5.0 olarak revize etti. Buna göre deprem Karadeniz tabanının 11.4 km derinliğinde meydana geldi.

Haber ile ilgili metin girin!.

AFAD depremin büyüklüğünü 4.8 olarak açıkladı.

Haber ile ilgili metin girin!.

AKOM'a göre 5.0 büyüklüğündeki deprem Batı Karadeniz - Kandıra açıklarında 11.4 km derinlikte gerçekleşti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Amerikan Jeolojik Araştırma Kurumu (USGS) ise depremin büyüklüğünü 5.3 olarak açıkladı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Vali Yardımcısı: Herhangi bir can ve mal kaybı yok

Kocaeli Vali Yardımcısı Dursun Balaban, depremle ilgili şu anda araştırmaların yapıldığını belirtti.

"İlk aldığımız bilgiye göre şu dakika itibarıyla herhangi bir can ve mal kaybı yok." diyen Balaban, hatta Kandıra'daki vatandaşların hissetmediklerini söylediklerini bildirdi.

AFAD Kocaelİ Müdürü: Herhangi bir hasar boyutu yok

AFAD Kocaeli İl Müdürü Salim Tekoğul da depremde ilk belirlemelere göre herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını ifade ederek, "Kıyı emniyetinden ve gerekli yerlerden ilk bilgileri aldık. 102 kilometre açıkta yani Karadeniz'de, 25 kilometre derinlikte 4,8 büyüklüğünde bir deprem ama sadece bir sallantı hissi olmuş Kefken'de, herhangi bir hasar boyutu yok hadisenin. Yine de arkadaşlarımız kontrol amaçlı gidiyorlar. Aldığımız bilgiler bu yönde." ifadesini kullandı.

Karadeniz'de saat 11.18'de 4,8 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedilmiş, depremin, yerin 25,53 kilometre derinliğinde oluştuğu belirlenmişti.

Yorumlar | 0
üye profil