İstanbul'da korkunç olay: Arkadaşının düğününe gitti sakat kaldı

Gelen son dakika haberine göre, İstanbul'da 7 Temmuz 2019 tarihinde arkadaşının düğününe katılan Selime Kılıç, düğünde patlatılan havai fişeğin dizine saplanmasının ardından sakat kaldı. Selime Kılıç'ın avukatı Selim Babaoğlu, 350 bin TL'lik tazminat davası açtıklarını belirtirken, korku dolu anlar da cep telefonu kamerasına yansıdı. 

Yayınlanma Tarihi: 27.10.2020 13:24
Değiştirme Tarihi: 27.10.2020 13:44

İstanbul Sarıyer'de gerçekleştirilen bir düğünde korkunç bir facia yaşandı. Davetli olarak düğüne katılan 30 yaşındaki Selime Kılıç, gelin ve damat yolunda patlatılan havai fişeğin dizine saplanması sonucu sakat kaldı. Olay sonrası çk sayıda ameliyat olan Selime Kılıç, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Kılıç'ın avukatı Selim Babaoğlu, müvekkilinin hayatındaki değişiklikleri ve hukuki süreci anlattı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Avukat Selim Babaoğu şunları söyledi: "Gelin ve damadın yürüme yolunda sağlı sollu volkan denilen havai fişekler bulunuyor fakat müvekkilimin bunlardan haberi yok. Diğer davetlilerin de muhtemelen çocuğunun bundan haberi yok. Havai fişekler patladığında içindeki metal tablalardan bir tanesi müvekkilimin diz kapağına saplanıyor ve müvekkilim yere düşüyor"

Haber ile ilgili metin girin!.

"Mekan sahibinin gerek patlamadan önce gerek patlamadan sonra herhangi bir tedbir almadığı görülüyor. Zira ilk müdahale araçtan aldıkları ilk yardım ekipmanlarıyla yapılıyor. Mekan sahiplerinin ve ateşli gösteriyi yapan kişilerin herhangi bir ekipmanı da bulunmuyor. Savcılık dosyasında da bu mevcut. Müvekkilimiz o gün apar topar hastaneye kaldırılıyor, ardından bir dizi ameliyat geçiriliyor. Tabiri caizse protez diz, yeniden yapılıyor" 

Haber ile ilgili metin girin!.

Avukat Selim Babaoğlu'nun açıklamasına göre, Selime Kılıç şu an merdivenden çıkamıyor. Bundan sonraki hayatında da hiç koşamayacak olan Selime Kılıç, daha önce kira vermeden oturduğu evden, merdiven sorunu nedeniyle kira vermek zorunda kaldığı bir eve taşındı. Daha önce sahada çalışan Selime Kılıç bu nedenle evden oturarak çalışacaı bir işe geçmek zorunda kaldı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Müvekkilinin henüz 30 yaşında olduğunu dile getiren Babaoğlu "Müvekkilimin eş bulma ihtimali de kazadan ötürü düşüyor. Birincisi bacağında sabit bir iz var, koşma imkanı yok. Bacağını bükemiyor ve tamamen açamıyor. Bundan sonraki hayatının hiçbir döneminde bunları yapamayacak. Biz İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduk. Burada sorumlu olarak organizasyonu denetlemekle yükümlü olan mekan sahibinin, organizasyonu hazırlayan firmanın ve 'Volkan' denilen havai fişekleri üreten firmanın ayrı ayrı sorumluluğu var. Biz hem ceza davası açtık hem de şimdilik 350 bin liralık maddi ve manevi tazminat davası açtık. Müvekkilimizin de bir an önce mağduriyetinin giderilmesini talep ediyoruz. Zira hiç yaşamaması gereken bir olay hem de güzel bir günde yaşanmış ve hayatı sonsuza kadar değişmiş" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA

Etiketler: selime kılıç