İstanbul'da Kirazlı-Yenikapı arasındaki metro hattında sosyal mesafe kuralına uyulmadı

Koronavirüs salgını ülke genelinde devam ediyor. Artan vaka artışları herkes de endişe yaratıyor. Maske ve sosyal mesafe kuralının sürekli vurgunlandığı şu günlerde bazen toplu taşımalardan istenmeyen manzaralar da geliyor... Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan önlemler sıkı biçimde sürdürülürken, İstanbul'da Kirazlı-Yenikapı arasındaki metro hattında sabah ve akşam saatlerinde görülen yoğunluğun önüne geçilemeyince, 'Sosyal mesafe' kuralı da yine uygulanamadı. 

Yayınlanma Tarihi: 25.11.2020 10:58
Değiştirme Tarihi: 25.11.2020 10:58
İstanbul'da Kirazlı-Yenikapı arasındaki metro hattında sosyal mesafe kuralına uyulmadı

Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan önlemler sıkı biçimde sürdürülürken, İstanbul'da Kirazlı-Yenikapı arasındaki metro hattında sabah ve akşam saatlerinde görülen yoğunluğun önüne geçilemeyince, 'Sosyal mesafe' kuralı da yine uygulanamadı. 

Bu sabah saat 07.30'dan itibaren saat 08.30'a kadar yapılan seferlerde yine yoğunluk görüldü. 15 Temmuz Şehitler Otogarı'ndaki aktarma noktasına gelen vagonlara binmek isteyenler kalabalık nedeniyle zorlandı. Avcılar veya Beylikdüzü'nden hareket eden metrobüslerde ise sabah saatlerinde sefer sayılarının arttırılması ve hareket saatlerinin daha da kısaltılması nedeniyle yoğunluğun kısmen azaldığı göze çarptı.

DHA