Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

İstanbul'da katliam gibi kaza! Metrobüs yoldan çıktı

Acıbadem'de yoldan çıkan metrobüs, D-100 karayoluna girerek araçlarla çarpıştı...

23.09.2016 09:13

İstanbul Acıbadem'de yoldan çıkan metrobüs, D-100'e girerek kaza yaptı.

Kontrolden çıkıp yola giren metrobüs çift katlı bir halk otobüsüne çarptı, 3 aracı da altına aldı. Gelen son dakika bilgisine göre kazadan 11 kişi yaralı olarak kurtarıldı. Metrobüste bir yolcu ile şoför arasında tartışma yaşandığı, şoförün kafasına şemsiyeyle vurulduğu, aracın kontrolden çıktığı belirtiliyor.

İBB kazayla ilgili açıklama yaptı. Kaza anında metrobüste olan bir görgü tanığı yaşananları, "Metrobüste her gün bir kavga oluyor. Kavga duraktan çıkınca başladı" sözleriyle anlatırken, şoföre şemsiye ile vurduğu belirtilen kişi gözaltına alındı.

Olay yerinde çok sayıda yaralı olduğu belirtilirken ambulanslar bölgeye sevk edildi. İtfaiye ekipleri metrobüsün altında kalan araçları çıkarma çalışması başlattı. Can kaybı olup olmadığı konusunda henüz net bir bilgi yok.

İBB: Bir yolcu şoföre saldırdı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Acıbadem’deki metrobüs kazasıyla ilgili açıklamada yaptı. Açıklama şöyle:

"Sabah saatlerinde Acıbadem-Kadıköy istikametinde seyir halinde olan metrobüs yolundan çıkarak karşı yöne geçerek üç otomobil bir otobüse çarptı. Kazada 11 vatandaş hafif yaralandı. Kazanın olmasıyla birlikte itfaiye ve ambulanslar 6 dakikada olay yerine intikal etti. Otobüsün vinçlerle kaldırma çalışmaları devam ediyor. Görgü tanıklarından alınan bilgilere göre bir yolcunun metrobüs şoförüne saldırdığı ve darp ettiği, kazanın bu nedenle meydana geldiği öğrenildi. Oayla ilgili soruşturma devam ediyor."

Metrobüs şoförü dahil 11 yaralı
İstanbul Valiliği de, olayda metrobüs şoförü dahil 11 kişinin yaralandığını ve kazanın, yolculardan birinin metrobüs şoförüne şemsiye ile müdahale etmesi üzerine meydana geldiğini açıkladı.

Görgü tanığı: Kavga duraktan çıkınca başladı
Kaza anında metrobüste olan bir görgü tanığı yaşananları, "Metrobüste her gün bir kavga oluyor. Sesler geliyordu. Bir tartışma oldu. Kavga duraktan çıkınca başladı. Bir karışıklık oldu. Araç hızlı değildi, metrobüsün durağın girişinde şahlanarak araçları altına aldı" sözleriyle anlattı.

Şoföre şemsiye ile vurdu
Kaza sonrası bir yolcunun şoföre tekme attığı aracın kontrolden çıktığı iddia edilmişti. Görgü tanıklarına göre bir yolcu ve şoför arasında çıkan tartışmada, şoförün kafasına şemsiyeyle vurulması üzerine metrobüs bariyeri aşıp araçları ezdi. İETT Genel Müdürü görgü tanıklarının bir yolcunun şoföre şemsiyeyle vurduğunu söylediğini belirtti.

Yorumlar | 0
üye profil