İstanbul'da kar yağışının vurduğu TEM Otoyolu trafiğe açıldı

Son yılların en yoğun kar yağışının yaşandığı İstanbul'da TEM Otoyolu 24 saat boyunca neredeyse durdu. Binlerce vatandaş araçlarının içerisinde mahsur kalırken, çok sayıda kişi de araçlarını otoyola bırakıp zorlu kış şartlarında bölgeden yürüyerek evlerine gitmeye çalışmıştı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ise, "Kuzey Marmara Otoyolu ve TEM Otoyolu dahil olmak üzere İstanbul’da karayolları ağında kar yağışından dolayı kapalı bir yol bulunmamaktadır. Tüm yollarımız trafiğe açılmıştır" açıklamasında bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 25.01.2022 17:17
Değiştirme Tarihi: 25.01.2022 17:17
İstanbul'da kar yağışının vurduğu TEM Otoyolu trafiğe açıldı

TEM Otoyolu'nu etkileyen yoğun kar yağışı nedeniyle 24 saat boyunca binlerce araç yolda kaldı. Dün kamu kurumlarında mesainin sona erdiği 15.30'da başlayan trafik başta TEM'de olmak üzere birçok noktada kesintiye uğradı. Karayolları Genel Müdürlüğü ağı içerisindeki kapanan yollar ise bugün saat 16.00'a doğru tamamen açıldı.

"AİLEM 18 SAAT MAHSUR KALDI"

Merhaba, ailem TEM Mahmutbey Edirne otoyolu Ispartakule mevkiinde 18 saattir mahsur kalmış durumda. Mahmutbey Hadımköy yönü kapalı. Araçlar ilerleyemiyor ve yiyecek su kumanya hiçbir şey verilmedi. Ters istikamette yol açık. Ters istikametten çekici gelip araçları alabilir veya kumanya dağıtabilir. Yardım bekliyoruz.

Haber ile ilgili metin girin!.

"KİMSEYE ULAŞAMADIK"

Abim Çatalca yolunda Büyükçekmece istikametinde mahsur kaldı. Yaklaşık 5 saattir kar ekiplerinin gelmesini bekliyorlar. Jandarma, 112 hiçbirine ulaşamamışlar. Çok zor durumdalar.

Öte yandan İBB Trafik Yoğunluğu Haritası'nda ise TEM'de ve bağlantı yollarındaki tıkanıklık da ortaya çıktı. Haritada yüzde 31 olan yoğunlukta tek kırmızı alanların da bu bölgeler olduğu görüldü. Yolların açılmasıyla da bu bölgelerdeki tıkanıklık sona erdi.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ise, "Kuzey Marmara Otoyolu ve TEM Otoyolu dahil olmak üzere İstanbul’da karayolları ağında kar yağışından dolayı kapalı bir yol bulunmamaktadır. Tüm yollarımız trafiğe açılmıştır" açıklamasında bulundu.

İSTANBUL'A GİRİŞ YASAĞI KALKTI

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da, "Değerli İstanbullular, Trakya ve Anadolu istikametlerinden İstanbul yönüne seyahat eden araçların, ilimize giriş kısıtlaması kaldırılmıştır" ifadelerini kullandı.

İlgili Sayfalar: Playlist