İstanbul'da kar şiddetini artırdı, trafik durma noktasına geldi!

Gelen son dakika haberine göre, haftasonu tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı İstanbul'a da uğradı. Haftanın ilk gününde kar kar yağışının etkisiyle trafik yoğunluğu yüzde 85'e çıktı. Afet Koordinasyon Merkezi'nden de kar uyarısı geldi.

Yayınlanma Tarihi: 18.01.2021 10:05
Değiştirme Tarihi: 18.01.2021 10:05
İstanbul'da kar şiddetini artırdı, trafik durma noktasına geldi!

İstanbullular, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 15 Ocak Cuma günü saat 21.00'de başlayan sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesinin ardından güne hareketli başladı.

Hafta sonu etkili olan kar yağışı bu sabah da yüksek kesimlerde etkisini sürdürdü. Yollarda buzlanmanın görüldüğü İstanbul'da trafik yoğunluğu 09.20 sularında yüzde 85'i aştı. Hatfa sonu etkili olan kar yağışı bu sabah da yüksek kesimlerde etkisini sürdürüyor. Yollarda buzlanma da görülüyor. Haftanın imk iş günü İstanbul trağinde yoğunluk yaşanıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin trafik yoğunluk haritası saat 08.00 sıralarında yüzde 71'i gösterdi. Daha sonra bu rakam yüzde 85'e çıktı.

İlerleyen saatlerde yağışın il genelinde yayılarak yer yer kuvvetli şekilde etkili olacağı tahmin ediliyor. An itibarı ile -1 ila -9 derece arasında seyreden dondurucu soğuklar ve sabah trafiği göz önünde bulundurularak vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması önem arz ediyor." denildi.

Haber ile ilgili metin girin!.