İstanbul'da hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji'den sağanak uyarısı!

İstanbul'da hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji'den sağanak uyarısı!
Yayınlanma Tarihi: 08.04.2019 09:21 | Değiştirme Tarihi: 08.04.2019 09:21

İstanbul'da hava nasıl olacak sorusunun yanıtı milyonlarca vatandaşın sorguladığı konular arasında yer almaya başladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmelere göre İstanbul ve Ankara'da bugün yağış etkisini arttırmaya devam edecek.

Batı Akdeniz ve Kıyı Ege bölgesi için gök gürültülü sağanak yağış uyarısını gerçekleştiren Meteoroloji, bu bölgelerde rüzgarın şiddetinin ise saatte 30 ila 60 kilometre hıza ulaşabileceği bilgisini paylaştı. MGM, İstanbul ve Ankara'da ise öğle saatleri itibariyle yağışlı havanın etkisini arttıracağını aktardı. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu ile Hatay, Osmaniye,Sivas, Tokat, Ordu, Elazığ, Bingöl ve Şırnak çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kıyı Ege ile Manisa çevrelerinde Akşam saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olacağı bekleniyor.Sabah ve gece saatlerinde İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Samsun, Sinop, Ordu, Giresun ve Trabzon çevrelerinde yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege ile Antalya kıyılarında güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle doğu ve kuzeydoğu, güney kesimler ile zamanla iç ve batı kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege ile Antalya kıyılarında kuvvetli (30-60 Km/Saat) eseceği tahmin ediliyor.

MARMARA BÖLGESİ HAVA DURUMU
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli(21-50kg/m2) olacağı tahmin ediliyor.

BURSA °C, 20°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ÇANAKKALE °C, 17°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı, yağışlar akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli

İSTANBUL °C, 19°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 19°CParçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı