İstanbul'da Halk Ekmek'e yüzde 33 zam yapıldı

İstanbul Halk Ekmek A.Ş.'nin büfelerinde satılan 250 gramlık ekmeğe 25 kuruş zam yapıldı. Yapılan yaklaşık yüzde 33'lük zamma vatandaşlar tepki gösterdi. 

Yayınlanma Tarihi: 21.09.2020 16:11
Değiştirme Tarihi: 21.09.2020 16:11
İstanbul'da Halk Ekmek'e yüzde 33 zam yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Halk Ekmek A.Ş., bugünden itibaren 250 gram ekmeğe zam yaptı. Ekmeğin fiyatı 75 kuruştan 1 liraya yükseldi. Yaklaşık yüzde 33'lük zamma vatandaşlar tepki gösterdi. Zamla ilgili konuşan Gül Bayram isimli vatandaş, "1 lira, normal ekmekle hemen hemen aynı fiyat. Adı halk ekmeği ama bence bu kadar fazla gelmesi çok yani. Sonuçta ben ekmeği kendim yapıyorum ama arada bir alıyorum. Sürekli alan kişiler ne yapsın? Normal ekmekten farkı kalmadı bunun. Bir elle veriyorlar, bir yerden alıyorlar. Herhalde zamlar arka arkaya gelecek. Ben emekliyim mesela, kendim evde ne zamana kadar yapabilirim. Ucuz diye bunu almaya çalışıyoruz ama bakın 1 lira. Ben sürekli almıyorum ama alan insanlar var. Bir insanın bu ekmeği sürekli aldığını düşünün, daha kalabalık aileler var. Bir avantaj olduğunu sanmıyorum artık" yorumunu yaptı. 

"MAAŞLARA ZAM GELMİYOR"

Başka bir vatandaş da, "Zam geldi diyerek parayı istediler benden. Ürünü geri bırakacaktım geri aldım. Güzel bir şey değil ki. Maaşlara hiçbir şeye zam gelmiyor. Ben de emekliyim, iş bulsam çalışacağım. Aldığımız maaşlar yetmiyor ki" diye konuştu. 

(DHA)