İstanbul'da gece saatlerinde kar yağışı etkisi oldu!

Meteoroloji'nin İstanbul için yaptığı kar uyarılarının ardından gece saatlerinde aralıklı olarak etkili olan yağışlar, sabah ise etkisini artırdı. Karla birlikte trafik yoğunluğu yüzde 62'ye ulaştı.

Yayınlanma Tarihi: 24.03.2021 09:16
Değiştirme Tarihi: 24.03.2021 09:16
İstanbul'da gece saatlerinde kar yağışı etkisi oldu!

İstanbul Mart ayında kar sürprizi yaşadı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarısının ardından gece saatlerinde kar aralıklarla etkili oldu.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişi ve D-100 Karayolu Bostancı mevkiinde aniden başlayan kar yağışı sürücülere zor anlar yaşattı. Kısa süreli yağan kar, araçların üzerinde ve çatılarda beyaz örtü oluşturdu. Sabah saatlerinde ise kar etkisini arttırdı. Yollar kısa sürede beyaza büründü trafikte aksamalar yaşanıyor. İBB'nin trafik yoğunluk haritasına göre saat 08.00 sıralarında kentteki yoğunluk yüzde 62'ye ulaştı.

Haber ile ilgili metin girin!.

TAKSİM'DE DOLU SÜRPRİZİ

Taksim'de sabah saatlerinde aniden bastıran dolu yağışı yerleri beyaza bürüdü. Sabah evlerinde çıkan vatandaşlar dolu yağışı ile karşılaştı. Hazırlıklı olan vatandaşlar yanlarında bulunan şemsiyeleri kullanarak dolu yağışından korunmaya çalıştı. Hazırlıksız olan vatandaşlar ise aniden bastıran dolu yağışında Taksim Meydan ve İstiklal Caddesi'nde güçlükle ilerlediler.

DHA