İstanbul'da fuhuş için anlaşan 2 arkadaş hayatının şokunu yaşadı! Bir anda otel odasına daldılar

İstanbul Fatih'te ücret karşılığı cinsel ilişkiye girmek isteyen 2 arkadaş, az kalsın canlarından oluyordu. Fuhşa aracılık ettiğini bildikleri iki kişiyle iletişime geçen 2 arkadaş, otelde kadınlarla buluştuktan sonra gece 02.00 sıralarında bu iki kişi tarafından dövüldü. D.H. ve E.A. isimli iki zanlı, arkadaşların paralarını ve telefonlarını alıp otelden çıktı. İşte ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 14.01.2021 12:39
Değiştirme Tarihi: 14.01.2021 12:39
İstanbul'da fuhuş için anlaşan 2 arkadaş hayatının şokunu yaşadı! Bir anda otel odasına daldılar

Milliyet'ten Damla Güler'in haberine göre, Fatih'te yaşayan 24 yaşındaki Muhammed Milad H ve 25 yaşındaki arkadaşı Muhammed R., fuhşa aracılık ettiğini bildikleri D.H. ve E.A. ile iletişime geçti. 

18 Temmuz günü D.H ve E.A ile buluşan iki arkadaş, taleplerini dile getirip anlaşmayı sağladı. O akşam 23.00 sıralarında apart otele giden ve burada kadınlarla cinsel ilişki yaşayan 2 arkadaş, kadınların odadan çıkmasıyla gece 02.00 sıralarında baskına uğradı. 

Fuşha aracılık eden 2 kişinin saldırısına uğrayan 2 arkadaş darp edilirken, cep telefonları ve 870 lira da paralarını kaptırdılar.

Olayın ardından soluğu poliste alan iki arkadaş kendilerini darp eden ve paralarını alan şüphelilerden şikayetçi oldu. Şikayetin ardından hızla soruşturma başlatan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı şüphelilerin yerlerini tespit ederek operasyon düzenledi.

TUTUKLANDILAR

Gözaltına alınan D.H ve E.A çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Soruşturmayı önceki günlerde tamamlayan savcılık şüpheliler hakkında “nitelikli yağma” ve “kasten yaralama” suçlarından 21 yıl 6 aydan 34 yıl 6’şar aya kadar hapis istemiyle dava açtı.